Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-01-16, 12:22 Autor: Barbara Więcek

Kobiety, badajmy się i bądźmy zdrowe! Akcja "Pink Lips" w Opolu

Akcja Pink Lips na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
Akcja Pink Lips na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
Ruszył Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną pod nazwą "Pink Lips". Celem tego projektu jest promocja wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki nowotworów.
Akcja potrwa od 16 do 23 stycznia 2023. Jej głównym zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat czynników wpływających na rosnącą liczbę zachorowań na raka szyjki macicy oraz możliwości wczesnego wykrycia choroby i szczepień ochronnych.

W ramach wydarzenia są przewidziane m.in.:
  • warsztaty z badania ginekologicznego (w tym badania cytologicznego)
  • warsztaty z samobadania piersi i biopsji gruboigłowej
  • warsztaty z pole dance
Ponadto przygotowano wiele innych atrakcji. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Radio Opole akcję "Pink Lips" objęło patronatem medialnym.
Plakat akcji 'Pink Lips' w Opolu

Zobacz także

2023-03-06, godz. 16:20, Patronaty - polecamy Konkurs "Z chemią za pan brat" Uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych na Opolszczyźnie już we wtorek (07.03) będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii w konkursie 'Z chemią za pan brat'. Konkurs ma formę testu i odbędzie się w budynku Publicznej… » więcej 2023-03-06, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Symfonia "Tytan" Gustava Mahlera zabrzmi w piątek w filharmonii Skrzypce, wiolonczela, obój, fagot - dodajmy: w dobrych rękach, a do tego Orkiestra Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna - już w najbliższy piątek (10.03) Filharmonia Opolska zaprasza na koncert zatytułowany „Tytan”… » więcej 2023-03-03, godz. 17:54, Patronaty - polecamy Zagraj o swoją karierę i wybierz szkolenia, warsztaty, debaty i prelekcje. Rusza „Gra o Karierę"! „Gra o Karierę - Biura Karier dla Ciebie” to nazwa ogólnopolskiego przedsięwzięcia, w ramach którego od 6 do 10 marca Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem… » więcej 2023-03-03, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Płyta "Witold Pilecki. Kwiat biały olbrzyma. Wiersze i piosennik" W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert prezentujący premierowo piosenki z albumu 'Witold Pilecki. Kwiat biały olbrzyma. Wiersze i… » więcej 2023-03-02, godz. 11:48, Patronaty - polecamy Pracodawco, jeśli zdrowie Twoich pracownic nie jest Ci obojętne, zadzwoń! Trwa kampania 'Marzec miesiącem Dnia Kobiet'. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu zaprasza pracodawców do zorganizowania na terenie zakładu pracy warsztatów informacyjno-edukacyjnych mających na celu podniesienie świadomości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »