Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-01-16, 12:22 Autor: Barbara Więcek

Kobiety, badajmy się i bądźmy zdrowe! Akcja "Pink Lips" w Opolu

Akcja Pink Lips na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
Akcja Pink Lips na Uniwersytecie Opolskim [fot. Katarzyna Doros]
Ruszył Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną pod nazwą "Pink Lips". Celem tego projektu jest promocja wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki nowotworów.
Akcja potrwa od 16 do 23 stycznia 2023. Jej głównym zadaniem jest szerzenie wiedzy na temat czynników wpływających na rosnącą liczbę zachorowań na raka szyjki macicy oraz możliwości wczesnego wykrycia choroby i szczepień ochronnych.

W ramach wydarzenia są przewidziane m.in.:
  • warsztaty z badania ginekologicznego (w tym badania cytologicznego)
  • warsztaty z samobadania piersi i biopsji gruboigłowej
  • warsztaty z pole dance
Ponadto przygotowano wiele innych atrakcji. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Radio Opole akcję "Pink Lips" objęło patronatem medialnym.
Plakat akcji 'Pink Lips' w Opolu

Zobacz także

2023-05-10, godz. 16:29, Patronaty - polecamy Stobrawska 50, czyli rajd po Stobrawskim Parku Krajobrazowym już w niedzielę Rodzinny rajd rowerowy po Stobrawskim Parku Krajobrazowym wyruszy w najbliższą niedzielę (14.05) z Nowych Siołkowic. Rajd został nazwany „Stobrawska Pięćdziesiątka”, a to stąd, że przed chętnymi wzięcia w nim udziału 50-kilometrowa… » więcej 2023-05-10, godz. 14:27, Patronaty - polecamy Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa Klub Judo AZS Opole i Uczniowski Klub Sportowy OKAY zapraszają na VII Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa w ramach International Judo League. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (13.05) o godz. 9:00 w Stegu Arenie przy ul. Oleskiej 70 w… » więcej 2023-05-10, godz. 12:01, Patronaty - polecamy Finał konkursu „Śląskie Beranie” już w piątek w Izbicku W piątek (12.05) w Szkole Podstawowej w Izbicku odbędzie się finał XXIX Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego „Śląskie Beranie”. Konkurs adresowany jest do dzieci przedszkolnych, uczniów i dorosłych. Zmagania konkursowe potrwają… » więcej 2023-05-10, godz. 10:30, Patronaty - polecamy Tomasz Różycki z nową książką. Spotkanie z autorem w MBP w Opolu - zobacz transmisję! Życie w bloku jako metafora istnienia człowieka nowoczesnego. Na ostatnim piętrze mieszka Tadeusz, który od ojca dostał zadanie: pójść z puszką ziarnistej kawy do Stefana, złotej rączki, z prośbą, by ów kawę zmielił. Wyprawa… » więcej 2023-05-09, godz. 16:06, Patronaty - polecamy Ludzie teatru z całej Europy zawitają do Opola Europejska Konferencja Teatralna rozpocznie się w środę (10.05) w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Dzień później (11.05) po raz pierwszy w Polsce - i to w opolskim teatrze - rozpocznie się II Europejskie Forum Teatralne. Potrwa… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »