Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-12-05, 09:53 Autor: materiały organizatora/oprac. Agnieszka Lubczańska

Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim

Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim [fot. materiały organizatora]
Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim [fot. materiały organizatora]
11 wydziałów Uniwersytetu Opolskiego i 3 jednostki Politechniki Opolskiej biorą udział w rozpoczynających się dziś (05.12) Dniach Dawców Szpiku. Rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego odbywa się do 11 grudnia w godzinach 10:00-18:00. Wystarczy odrobina czasu i chęci, aby uratować komuś życie.
Rejestracji jako potencjalny dawca/dawczyni szpiku kostnego może dokonać osoba w wieku 18-55 lat, zamieszkała na przynajmniej następne 18 miesięcy w Polsce, we względnie dobrym stanie zdrowotnym (weryfikowane na podstawie rozmowy z wolontariuszem w oparciu o odpowiedni wykaz jednostek chorobowych, i ewentualnie telekonsultacje ze specjalistą).

Strona wydarzenia na Facebook: https://fb.me/e/2Eu2wcJTi

W trakcie tygodnia planowane jest również przeprowadzenie dodatkowych akcji rejestracyjnych m.in. w opolskich liceach, a także w Stegu Arenie.

Organizatorem akcji jest Fundacja DKMS, która działa w Polsce od 2008 roku, a jej główną misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Rejestracja odbywa się równocześnie na prawie 60 uczelniach w całej Polsce (zobacz załącznik poniżej).

Plakat
Plakat duży

Zobacz także

2023-02-15, godz. 11:26, Patronaty - polecamy "Comber b@bski" w Kluczborku wraca po przerwie Już po raz 14. odbędzie się Comber b@bski w Kluczborku. To już lokalna tradycja, a jego organizacją od początku zajmuje się Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego 'Kobietom - Mammograf'. Biesiada jak zwykle odbędzie się dzień przed… » więcej 2023-02-13, godz. 19:36, Patronaty - polecamy Wystawa prac Zygmunta Moryty w GSW 'Trzech to już tłum' - wystawa pod takim tytułem została otwarta w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Zgromadzone prace pochodzą z różnych okresów twórczości Zygmunta Moryty, który pozostawał aktywny na polu sztuki od końca… » więcej 2023-02-10, godz. 17:00, Patronaty - polecamy Phillip Bracken Band z koncertem w Filharmonii Opolskiej Autorska muzyka australijskiego songwritera zabrzmi w walentynowy wieczór w Filharmonii Opolskiej. Usłyszymy utwory z wydanej w 2020 r. debiutanckiej płyty doskonale znanego słuchaczom Radia Opole artysty - Phillipa Brackena. Płyta nosi… » więcej 2023-02-07, godz. 16:34, Patronaty - polecamy Muzeum Ceramiki w Tułowicach zaprasza Wyroby nieistniejącej już Fabryki Porcelitu Tułowice S.A. - ceramiczne zastawy stołowe i deserowe, filiżanki, kubki, kufle, patery czy wazony można oglądać w Muzeum Ceramiki pn. „TUŁOWICE poKOLEI”. Uroczyste otwarcie odbyło się… » więcej 2023-02-07, godz. 13:39, Patronaty - polecamy Akcja "Oddaj krew, zostań bohaterem" w Strzeleczkach #ODDAJKREW Zostań Bohaterem - to nazwa akcji, na którą zapraszają w najbliższą sobotę (11.02) Ochotnicza Straż Pożarna Strzeleczki i wójt tej gminy. Akcja odbywa się po raz dziesiąty. Potrwa od godz. 10:00 do 14:00 na parkingu… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »