Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-12-05, 09:53 Autor: materiały organizatora/oprac. Agnieszka Lubczańska

Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim

Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim [fot. materiały organizatora]
Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim [fot. materiały organizatora]
11 wydziałów Uniwersytetu Opolskiego i 3 jednostki Politechniki Opolskiej biorą udział w rozpoczynających się dziś (05.12) Dniach Dawców Szpiku. Rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku kostnego odbywa się do 11 grudnia w godzinach 10:00-18:00. Wystarczy odrobina czasu i chęci, aby uratować komuś życie.
Rejestracji jako potencjalny dawca/dawczyni szpiku kostnego może dokonać osoba w wieku 18-55 lat, zamieszkała na przynajmniej następne 18 miesięcy w Polsce, we względnie dobrym stanie zdrowotnym (weryfikowane na podstawie rozmowy z wolontariuszem w oparciu o odpowiedni wykaz jednostek chorobowych, i ewentualnie telekonsultacje ze specjalistą).

Strona wydarzenia na Facebook: https://fb.me/e/2Eu2wcJTi

W trakcie tygodnia planowane jest również przeprowadzenie dodatkowych akcji rejestracyjnych m.in. w opolskich liceach, a także w Stegu Arenie.

Organizatorem akcji jest Fundacja DKMS, która działa w Polsce od 2008 roku, a jej główną misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Rejestracja odbywa się równocześnie na prawie 60 uczelniach w całej Polsce (zobacz załącznik poniżej).

Plakat
Plakat duży

Zobacz także

2023-03-02, godz. 11:48, Patronaty - polecamy Pracodawco, jeśli zdrowie Twoich pracownic nie jest Ci obojętne, zadzwoń! Trwa kampania 'Marzec miesiącem Dnia Kobiet'. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu zaprasza pracodawców do zorganizowania na terenie zakładu pracy warsztatów informacyjno-edukacyjnych mających na celu podniesienie świadomości… » więcej 2023-03-02, godz. 10:53, Patronaty - polecamy Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” Uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych, propagowanie wiedzy z historii najnowszej oraz promocja biegania jako formy zdrowego stylu życia - to główne cele Biegu Tropem Wilczym, który już 11. raz odbędzie się pod patronatem Radia Opole… » więcej 2023-03-01, godz. 13:25, Patronaty - polecamy Co słychać w GSW w Opolu? Propozycji w marcu mnóstwo! Nowa wystawa w Aneksie, oprowadzanie 'W samo południe' po ekspozycji Zygmunta Moryty, konkurs dla dzieci i nabór do Salonu Wiosennego 2023 - to niektóre z propozycji Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu w marcu. » więcej 2023-02-28, godz. 18:42, Patronaty - polecamy Wystawa "Sercem malowane - twórcze pasje kobiet" To już tradycja, że wiosną w okolicach Dnia Kobiet, w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku prezentowana jest wystawa 'Sercem malowane - twórcze pasje kobiet'. Nie inaczej będzie w tym roku! Wernisaż już w najbliższą niedzielę… » więcej 2023-02-28, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Zbliża się 78. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza na uroczystość 78. rocznicy wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf. Uroczystości rozpoczną się w samo południe 17 marca przed Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych w Łambinowicach. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »