Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-11-12, 17:41 Autor: Agnieszka Lubczańska

„Teatrem w (O!)polskie” - premiera spektaklu „Pomoc Domowa” już w sobotę

Michał Szachnowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
Michał Szachnowski [fot. Agnieszka Lubczańska]
„Pomoc Domowa” – to tytuł spektaklu w ramach projektu „Teatrem w (O!)polskie”. Premiera już w najbliższą sobotę (19.11). Spektakl wystawiony zostanie w Centrum Kultury w Kluczborku przy ul. Mickiewicza 5 o godz. 18:00. Na premierę nie ma już wolnych miejsc, ale dobra informacja jest taka, że spektakl zostanie zagrany jeszcze w 6 miejscowościach województwa opolskiego – szczegóły wkrótce!
Celem przedsięwzięcia „Teatrem w (O!)polskie” - któremu już drugi rok patronuje Radio Opole – jest udowodnienie, że stworzenie możliwości obcowania ze sztuką warte jest przekroczenia bariery ekonomicznej (opłata za bilet) i odległościowej (konieczność dojazdu do miejsca spektaklu), a całość tego trudu zrekompensuje satysfakcja z udziału w wydarzeniu.

Co zobaczymy?

To sztuka Marca Camolettiego w tłumaczeniu i adaptacji Bartosza Wierzbięty. Jej akcja i fabuła przeniesiona zostanie do Opola, a dialogi tytułowej bohaterki będą mówione gwarą śląską. Adaptacja utworu ma pozwolić na podkreślenie wielokulturowości, tradycji i obyczajów charakterystycznych dla regionu.Nad spektaklem pracował zespół w składzie: Michał Szachnowski (reżyser), Beata Wietecha-Gwozdecka, Artur Nowak, Kornela Duchnowska i Krzysztof Zabłocki.

To już drugi spektakl przygotowany przez Stowarzyszenie „Pro Arte”. O całym przedsięwzięciu w audycji „Rozmowy o kulturze” w Radiu Opole 2 KULTURA opowiedział w audycji Witolda Sułka Michał Szachnowski, inicjator wydarzenia. Cała rozmowa jest do posłuchania tu: Michał Szachnowski o kolejnej odsłonie "Teatrem w Opolskie".

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Pro Arte” na rzecz promocji kultury. Spektakl powstał w ramach projektu „Teatrem w (O!)polskie – II edycja” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.
Plakat

Zobacz także

2022-12-13, godz. 12:50, Patronaty - polecamy Arcydzieło muzyki sakralnej "Wielka msza h-moll" Jana S. Bacha już wkrótce w filharmonii Międzynarodowe grono wybitnych solistów, Chór Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Filharmonii Opolskiej i jedno z największych dzieł w historii muzyki sakralnej: 'Wielka Msza h-moll' Jana Sebastiana Bacha. Tak zapowiadają się adwentowe… » więcej 2022-12-13, godz. 11:45, Patronaty - polecamy Chróścice zapraszają na świąteczną paradę Trzy orkiestry dęte, mażoretki, zespół taneczny i sam Święty Mikołaj w towarzystwie Królowej Śniegu - Chróścice na jeden dzień zmieniły się w krainę z baśni - tak było w zeszłym roku. Jak będzie w tym? To się okaże już… » więcej 2022-12-13, godz. 10:07, Patronaty - polecamy XXXIII Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta Popularyzacja biegów ulicznych oraz propagowanie sportu i aktywności fizycznej - to główne cele Strzeleckiego Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta, który wystartuje już w najbliższą sobotę (17.12) z ulicy Mickiewicza w Strzelcach… » więcej 2022-12-09, godz. 13:41, Patronaty - polecamy Koncert Messages Quartet w filharmonii Kwartet smyczkowy f-moll Serioso op. 95 Ludwiga van Beethovena i II Kwartet smyczkowy a-moll op. 13 Felixa Mendelssohna-Bartholdy`ego - to dzieła, których wykonania podjął się Messages Quartet. Koncertu będzie można posłuchać już… » więcej 2022-12-05, godz. 17:11, Patronaty - polecamy Finał VI Festiwalu Artystycznego "Jesteśmy tacy sami" już w środę w filharmonii To wyjątkowy konkurs wokalny integrujący środowiska młodych wokalistów - w pełni sprawnych i tych z dysfunkcjami. Organizatorem przedsięwzięcia - już po raz szósty - jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów 'AKCES' z Ozimka… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »