Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-11-12, 12:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Fortepianowe tria w wykonaniu zespołu As-SAI Trio już w piątek w filharmonii

Zespół As-SAI Trio [fot. Przemysław Wachowiak, źródło: Filharmonia Opolska]
Zespół As-SAI Trio [fot. Przemysław Wachowiak, źródło: Filharmonia Opolska]
To koncert bez orkiestrowego anturażu, proponujący posłuchanie muzyki delikatniejszej od symfoniki, wpisujący się w cykl koncertów kameralnych, które od jakiegoś czasu proponuje Filharmonia Opolska. Tym razem będzie okazja posłuchania tria fortepianowego As-SAI. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (18.11). Początek o godz. 19:00.
Trio tworzą: Sławomira Wilga – skrzypce, Anna Banaś – wiolonczela oraz Izabela Wilga – fortepian. Swoją muzyczną przygodę rozpoczęły w murach szkoły muzycznej w Bytomiu. Obecnie jako wykładowczynie, związane są z Akademią Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Są laureatkami wielu konkursów muzycznych, zarówno w kraju jak i za granicą. Zarówno jako kameralistki, jak i solistki miały okazję prezentować się na wielu festiwalach muzycznych, a podczas warsztatów pracowały pod okiem wybitnych muzyków z całego świata. Aktualnie planują wydać swoją debiutancką płytę.

Podczas koncertu w Filharmonii Opolskiej usłyszymy: Trio fortepianowe B-dur op. 2 Grand Sonata Józefa Elsnera oraz Antonína Dvořáka Trio fortepianowe e-moll op. 90 nr 4 Dumky.

Więcej informacji o artystkach i programie koncertu można znaleźć tu: Filharmonia Opolska. Bilety na koncert można nabyć w kasie filharmonii lub na stronie internetowej instytucji: Kup bilet.
Plakat

Zobacz także

2023-04-27, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Gratka na fanów żeglarstwa! Kapitan Sobieszczański z nową książką - premiera już 12 maja w WBP Historię krnąbrnego jachtu, który nie chciał płynąć po Bałtyku podczas rejsu dookoła Europy w 2021 r. kapitan Ryszard Sobieszczański opisał w wydanej właśnie książce pt. „Klątwa Caipirinhi”. Premiera i spotkanie z autorem… » więcej 2023-04-27, godz. 09:56, Patronaty - polecamy Wojewódzkie Obchody Dnia Flagi RP w Moszczance - znamy program! To już tradycja, że 2 maja w Moszczance odbywają się wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tak będzie i w tym roku. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godz. 15:45 na placu przed Pomnikiem 1000-lecia… » więcej 2023-04-26, godz. 14:06, Patronaty - polecamy II Śląski Festiwal Food Trucków i Restauracji w Łubnianach już w sobotę Pyszne jedzenie, warsztaty kulinarne, pokazy strażackie, animacje dla dzieci oraz gość specjalny, finalista 11. edycji Masterchef - Bartosz Nowak. To wszystko już w najbliższą sobotę (29.04) czeka na parkingu przed Łubniańskim Ośrodkiem… » więcej 2023-04-26, godz. 11:06, Patronaty - polecamy 39. Krapkowicki Bieg Uliczny 1 maja o godz. 11:00 w Krapkowicach wystartuje bieg uliczny. Przed uczestnikami 10-kilometrowa trasa. W programie także biegi dzieci i młodzieży (tu dystanse uzależnione są od kategorii wiekowych) oraz marsz nordic walking (5 km). Wydarzeniem… » więcej 2023-04-25, godz. 17:21, Patronaty - polecamy "U progu kariery" - koncert dyplomowy już w piątek Czym różni się dyrygowanie dojrzałego artysty od świeżo upieczonego dyplomanta akademii muzycznej? Co determinuje sukces w tym artystycznym zawodzie? Odpowiedzi na te pytania przyniesie koncert dyplomowy, który odbędzie się w najbliższy… » więcej
13141516171819
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »