Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-11-12, 12:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Fortepianowe tria w wykonaniu zespołu As-SAI Trio już w piątek w filharmonii

Zespół As-SAI Trio [fot. Przemysław Wachowiak, źródło: Filharmonia Opolska]
Zespół As-SAI Trio [fot. Przemysław Wachowiak, źródło: Filharmonia Opolska]
To koncert bez orkiestrowego anturażu, proponujący posłuchanie muzyki delikatniejszej od symfoniki, wpisujący się w cykl koncertów kameralnych, które od jakiegoś czasu proponuje Filharmonia Opolska. Tym razem będzie okazja posłuchania tria fortepianowego As-SAI. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (18.11). Początek o godz. 19:00.
Trio tworzą: Sławomira Wilga – skrzypce, Anna Banaś – wiolonczela oraz Izabela Wilga – fortepian. Swoją muzyczną przygodę rozpoczęły w murach szkoły muzycznej w Bytomiu. Obecnie jako wykładowczynie, związane są z Akademią Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Są laureatkami wielu konkursów muzycznych, zarówno w kraju jak i za granicą. Zarówno jako kameralistki, jak i solistki miały okazję prezentować się na wielu festiwalach muzycznych, a podczas warsztatów pracowały pod okiem wybitnych muzyków z całego świata. Aktualnie planują wydać swoją debiutancką płytę.

Podczas koncertu w Filharmonii Opolskiej usłyszymy: Trio fortepianowe B-dur op. 2 Grand Sonata Józefa Elsnera oraz Antonína Dvořáka Trio fortepianowe e-moll op. 90 nr 4 Dumky.

Więcej informacji o artystkach i programie koncertu można znaleźć tu: Filharmonia Opolska. Bilety na koncert można nabyć w kasie filharmonii lub na stronie internetowej instytucji: Kup bilet.
Plakat

Zobacz także

2023-04-26, godz. 14:06, Patronaty - polecamy II Śląski Festiwal Food Trucków i Restauracji w Łubnianach już w sobotę Pyszne jedzenie, warsztaty kulinarne, pokazy strażackie, animacje dla dzieci oraz gość specjalny, finalista 11. edycji Masterchef - Bartosz Nowak. To wszystko już w najbliższą sobotę (29.04) czeka na parkingu przed Łubniańskim Ośrodkiem… » więcej 2023-04-26, godz. 11:06, Patronaty - polecamy 39. Krapkowicki Bieg Uliczny 1 maja o godz. 11:00 w Krapkowicach wystartuje bieg uliczny. Przed uczestnikami 10-kilometrowa trasa. W programie także biegi dzieci i młodzieży (tu dystanse uzależnione są od kategorii wiekowych) oraz marsz nordic walking (5 km). Wydarzeniem… » więcej 2023-04-25, godz. 17:21, Patronaty - polecamy "U progu kariery" - koncert dyplomowy już w piątek Czym różni się dyrygowanie dojrzałego artysty od świeżo upieczonego dyplomanta akademii muzycznej? Co determinuje sukces w tym artystycznym zawodzie? Odpowiedzi na te pytania przyniesie koncert dyplomowy, który odbędzie się w najbliższy… » więcej 2023-04-25, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Spotkanie z Janem Englertem w Opolu Ikona polskiej sztuki teatralnej i filmowej Jan Englert w najbliższą środę (26.04) odwiedzi Opole. Spotkanie będzie poświęcone książce „Bez oklasków” będącej zapisem szczerej rozmowy aktora z Kamilą Drecką. Spotkanie poprowadzi… » więcej 2023-04-19, godz. 13:46, Patronaty - polecamy Koncert "Skrzydła Współpracy" w Prudniku 'Skrzydła Współpracy' - to tytuł koncertu, który jest zwieńczeniem transgranicznego projektu 'Młodzi Artyści Skrzydłami Współpracy'. We wtorek (25.04) o godz. 18:00 w kinie Diana w Prudniku wystąpią soliści i zespoły z Polski… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »