Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-10-08, 12:20 Autor: Agnieszka Lubczańska

Od czego zacząć przygodę z wolontariatem? Festiwal Wolontariatu „Impuls” może być… impulsem do działania

Festiwal Wolontariatu „Impuls” od od 17 do 21 października w różnych miejscach Opola [https://pixabay.com/pl]
Festiwal Wolontariatu „Impuls” od od 17 do 21 października w różnych miejscach Opola [https://pixabay.com/pl]
To propozycja dla tych, którzy nie wiedzą, od czego zacząć przygodę z wolontariatem. Festiwal Wolontariatu „Impuls” ma z jednej strony zachęcić do angażowania się w wolontariat, a z drugiej - wspierać obecnych wolontariuszy i wzmacniać ich koordynatorów. Wydarzenie potrwa od 17 do 21 października w różnych miejscach Opola.
W programie szkolenia, warsztaty, debaty i spotkania na temat wolontariatu, ale też skutecznej pomocy wolontariackiej w praktyce.

Wydarzenie zostało podzielone na kilka dni tematycznych. Na festiwal składa się: dwudniowe Forum Wolontariatu Województwa Opolskiego, Profilaktyka poprzez wolontariat, Dzień Talentów, Wolontariackie After Party. Nie zabraknie też Otwartych Wolontariatów, podczas których uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w wolontariacie w wybranych organizacjach - właśnie w czasie trwania festiwalu. Każdy może sprawdzić, czy takie działania są właśnie dla niego i czy się w nich dobrze czuje. Jest to też okazja dla organizacji, aby zachęcić kolejne osoby do działania w ich szeregach.

Szczegółowe informacje, zapisy oraz program Festiwalu Wolontariatu „Impuls” można znaleźć na stronie https://iskra.opole.pl/.

Główny organizator wydarzenia to Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych - Regionalny partner Rządowego Programu Korpus Solidarności Fundacja Geko - prowadząca Opolskie Centrum Wolontariatu "Iskra”. Radio Opole Festiwal Wolontariatu „Impuls” objęło patronatem medialnym.
Plakat


Zobacz także

2022-11-21, godz. 21:02, Patronaty - polecamy Koncert Edwarda Simoni w hołdzie arcybiskupowi Alfonsowi Nossolowi już w czwartek Już w najbliższy czwartek (24.11) w Auli Seminaryjnej przy ul. Drzymały 1 w Opolu odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 90. urodzin arcybiskupa Alfonsa Nossola. Wystąpi grający na fletni pana Edward Simoni. Koncert rozpocznie się… » więcej 2022-11-21, godz. 16:52, Patronaty - polecamy "Siła i Moc Kobiet" - inauguracja projektu Fundacja 'Plan B' zaprasza na konferencję inicjującą dialog społeczny na rzecz wsparcia kobiet powiatu nyskiego. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek (24.11) w samo południe w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7 w N… » więcej 2022-11-20, godz. 17:03, Patronaty - polecamy IV Opolskie Forum Zawodowe już w środę - obejrzyj transmisję Przyszłoroczne trendy na rynku pracy oraz wpływ cudzoziemców na te kwestie - to temat przewodni IV Opolskiego Forum Zawodowego, które odbędzie się pod patronatem Radia Opole już w najbliższą środę (23.11) w sali konferencyjnej Hotelu… » więcej 2022-11-17, godz. 19:47, Patronaty - polecamy „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta” - nowa wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego [FILM, ZDJĘCIA] W Opolu na przełomie XIX i XX wieku działało dziewięć cementowni - jaka jest ich historia, jakie znaczenie dla miasta miała ich działalność? O tym można się dowiedzieć na wystawie zatytułowanej „Cementownie Opola. Przemysł… » więcej 2022-11-16, godz. 21:44, Patronaty - polecamy TerePaczków od piątku do niedzieli pełen koncertów Cztery Pory Miłowania to zespół, którego koncert w piątek (18.11) zainauguruje 27. Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TerePaczków. W programie trzydniowej imprezy oprócz koncertów, także warsztaty muzyczno-akustyczne. Wszystkie koncerty… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »