Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-10-10, 14:11 Autor: Agnieszka Lubczańska

Laureatów XX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyryczny "Karpik" poznamy w piątek

Laureatów XX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyryczny "Karpik" poznamy w piątek (14.10.2022)
Laureatów XX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyryczny "Karpik" poznamy w piątek (14.10.2022)
W najbliższy piątek (14.10) poznamy laureatów XX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” 2022 oraz konkursu dla dzieci „Mały Karpik”. O godz. 15:00 w Ośrodku Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej rozpoczną się obrady jury, które zadecyduje o werdykcie. W tym roku w związku z remontem niemodlińskiego ośrodka nie odbędzie się tradycyjnie towarzysząca wydarzeniu gala, a wystawa prac przewidziana jest w późniejszym terminie.
To już dwudziesta edycja konkursu, w którym uczestnicy z całej Polski, ale także z zagranicy mierzą się w rysunku satyrycznym, w którym głównym bohaterem jest karp – ryba kojarzona z Opolszczyzną i coraz bardziej w regionie popularna za sprawą działalności Rybackiej Lokalnej Grypy „Opolszczyzna”, organizatora m.in. corocznego święta tej ryby w Niemodlinie. W tym roku na Międzynarodowy Konkurs Rysunku Satyrycznego „Karpik” swoje prace nadesłało 131 uczestników z 28 krajów świata, którzy zgłosili 207 prac. Prace pod przewodnictwem Czesława Przęzaka oceni jury w składzie: Michał Graczyk, Małgorzata Biedroń, Jarosław Stojko i Małgorzata Bialik.

Lista laureatów jeszcze tego samego dnia powinna znaleźć się na stronie internetowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2022-11-24, godz. 13:01, Patronaty - polecamy Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności "Sowa" w Nysie otwarta! Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, czyli małe centrum nauki powstaje w obiekcie zarządzanym przez Nyski Dom Kultury, w Bastionie św. Jadwigi przy ul. Piastowskiej 19 w Nysie. Oficjalne otwarcie tej warsztatowo-wystawowej przestrzeni… » więcej 2022-11-24, godz. 12:02, Patronaty - polecamy Dwa dni szermierczych emocji w Opolu już w weekend Wspólne świętowanie 100. rocznicy powstania Polskiego Związku Szermierczego i 20-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego 'Start Opole', walki na planszach i emocje ze szpadami w dłoniach - to wszystko już w najbliższy weekend szykuje się… » więcej 2022-11-23, godz. 21:35, Patronaty - polecamy "Zdrowie pod kontrolą", czyli studenci kierunku lekarskiego UO zapraszają na badania i porady Nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nowotwory, odżywianie i wiele innych tematów dotyczących zdrowia będzie można skonsultować, a do tego na miejscu zmierzyć sobie cukier czy ciśnienie krwi za darmo i bez skierowania. Wszystko to w… » więcej 2022-11-23, godz. 18:34, Patronaty - polecamy Dwa wyjątkowe koncerty laureatów Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego jeszcze w tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej Werdykt jury 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu poznaliśmy 21 października, a już w tym tygodniu będzie okazja posłuchania laureatów tego wyjątkowego konkursu w Filharmonii Opolskiej. Wydarzenie… » więcej 2022-11-23, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Recital Edyty Geppert zakończy 29. Dni Xaverianum Po raz 29. Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury Xaverianum w Opolu obchodzi swoje święto patronalne. Z tej okazji w budynku Xaverianum przy ul. Czaplaka 1a do 3 grudnia odbywać będą się liczne wydarzenia religijne i kulturalne. Po raz… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »