Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-09-28, 18:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

Niezwykłe teatralne wydarzenie w Nysie

Spektakl "Edith i Marlene" [fot. Jacek Dybek, źródło: https://www.facebook.com/NyskiDomKultury]
Spektakl "Edith i Marlene" [fot. Jacek Dybek, źródło: https://www.facebook.com/NyskiDomKultury]
Działający w Nyskim Domu Kultury Teatr Miejski w Nysie zaprasza na spektakl Evy Pataki „Edith i Marlene”. Premiera już w najbliższą niedzielę (02.10) o godz. 18:00. Kolejny spektakl planowany jest na 15 października. Są jeszcze bilety!
„Epizody z życia i przyjaźni dwóch gwiazd” to podtytuł tej sztuki. Jej bohaterkami są legendarne artystki – Edith Piaf oraz Marleny Dietrich, w role których wcielą się dwie śpiewające aktorki: Karolina Hozer oraz Patrycja Kotlarska. Jak zapewniają twórcy spektaklu, między piosenkami z repertuaru tych dwóch wielkich artystek, które łączyła przyjaźń, miłość do sceny i uwielbienie fanów (które stanowią siłę spektaklu), nie zabraknie iskrzących dialogów i namiętnych scen. Piosenki usłyszymy z towarzyszeniem sześciu akompaniujących muzyków z Tomaszem Wojdyłą w roli pianisty-dyrygenta.

Autorką sztuki jest węgierska dramatopisarka Eva Pataki, reżyserem spektaklu - Zbigniew Kułagowski, nad aranżacją i kierownictwem muzycznym pracuje – Robert Obcowski, a nad polskimi tekstami piosenek: Andrzej Ozga. Pełną obsadę podajemy poniżej.

Bilety dostępne są w kasie NDK oraz w systemie biletowym online.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Obsada:
  • Piaf – Karolina Hozer,
  • Marlene – Patrycja Kotlarska,
  • Momone, przybrana siostra Piaf – Julia Ciszewska,
  • Komisarz Policji - Mikołaj Chojecki,
  • Raymond; autor tekstów i impresario – Marek Kędzierski,
  • Marcel, mistrz świata w boksie – Sebastian Ryś,
  • Théo, fryzjer i piosenkarz – Dawid Szlempo,
  • Pielęgniarka - Zofia Brach Uchman,
  • Marynarz – Mirosław Lach,
  • Amerykański konferansjer - Adam Jarząbek.
Plakat

Zobacz także

2022-11-28, godz. 21:31, Patronaty - polecamy II Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski już w sobotę Nysa w bieganiu mocna, o czym świadczy co roku frekwencja podczas Biegu Nyskiego, a także zainteresowanie nowym tego typu wydarzeniem, czyli Nocnym Mikołajkowym Biegiem Nyskim. Ten ostatni odbędzie się już w najbliższą sobotę (03.12)… » więcej 2022-11-28, godz. 17:51, Patronaty - polecamy Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu - uroczyste otwarcie już w sobotę Barwny korowód Mikołajów oraz uroczyste rozświetlenie 13-metrowej choinki w najbliższą sobotę (03.12) otworzą Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu. Otwarciu będą towarzyszyć występy artystyczne i konkursy z nagrodami. Jarmark potrwa… » więcej 2022-11-28, godz. 15:34, Patronaty - polecamy Koncert wiolonczelowy "Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok" jednym z utworów piątkowego koncertu w filharmonii Chińska suita baletowa z operetki „Kraina uśmiechu”, Koncert wiolonczelowy „Przyczajony Tygrys, Ukryty Smok”, a na koniec VIII Symfonia G-dur op. 88 Antonina Dvořáka - to repertuar piątkowego (02.12) koncertu w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2022-11-25, godz. 14:45, Patronaty - polecamy 94. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych 94 Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych już w sobotę (26.11) odbędą się w miejscowości Leśna w gminie Olesno. Do zawodów zgłosiło się blisko 600 zawodników i zawodniczek, którzy walczyć będą o kwalifikacje do Mistrzostw… » więcej 2022-11-24, godz. 13:54, Patronaty - polecamy Jubileusz 20-lecia powiatowego wolontariatu w Prudniku Jubileusz XX-lecia Powiatowego Wolontariatu w Prudniku uświetni w najbliższy piątek (25.11) gala w Kinie 'Diana'. Organizatorami wydarzenia są Powiat Prudnicki i Powiatowy Klub Ośmiu działający przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »