Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-10-08, 16:22 Autor: Agnieszka Lubczańska

Debiutancka płyta zespołu Lub Jazztet

Debiutancka płyta zespołu Lub Jazztet
Lub Jazztet tworzą muzycy mieszkający w Lubinie na Dolnym Śląsku. To ich pierwszy album. Powstał z miłości do jazzu. Nosi tytuł „Łapacz snów” i zawiera 11 utworów. Płyta zrealizowana została pod kierownictwem muzycznym Patrycjusza Gruszeckiego w wytwórni BNB Records.
Na płycie znalazły się sławne standardy jazzowe i mniej znane utwory. Grupa postanowiła też zarejestrować jeden autorski utwór. To niczym nie zmącony sen złożony z jedenastu różnych opowieści o ludziach, ich uczuciach i dążeniu do szczęścia. Sen o marzeniach, które trzeba spełniać każdego dnia, by czuć się wolnym i szczęśliwym – tak o swoim dziele piszą jego twórcy. Zespół Lub Jazztet tworzą: Berenika Ziąber – wokal, Mirosław Sanecki - saksofon tenorowy, Konrad Stankiewicz – fortepian, Jarosław Rybka – perkusja i Bogdan Feliczak – kontrabas.

W audycji „Dobre Granie Radia Opole” saksofonista Mirosław Sanecki i perkusista Jarosław Rybka zdradzili kulisy powstawania wydawnictwa. Rozmowa jest do odsłuchania na naszej stronie tu: Lub Jazztet w Dobrym Graniu!

Płytę zrealizowana został pod kierownictwem muzycznym Patrycjusza Gruszeckiego w wytwórni BNB Records. Album pod patronatem Radia Opole miał swoją premierę w marcu 2022.

Zobacz także

2022-11-21, godz. 21:02, Patronaty - polecamy Koncert Edwarda Simoni w hołdzie arcybiskupowi Alfonsowi Nossolowi już w czwartek Już w najbliższy czwartek (24.11) w Auli Seminaryjnej przy ul. Drzymały 1 w Opolu odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 90. urodzin arcybiskupa Alfonsa Nossola. Wystąpi grający na fletni pana Edward Simoni. Koncert rozpocznie się… » więcej 2022-11-21, godz. 16:52, Patronaty - polecamy "Siła i Moc Kobiet" - inauguracja projektu Fundacja 'Plan B' zaprasza na konferencję inicjującą dialog społeczny na rzecz wsparcia kobiet powiatu nyskiego. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek (24.11) w samo południe w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7 w N… » więcej 2022-11-20, godz. 17:03, Patronaty - polecamy IV Opolskie Forum Zawodowe już w środę - obejrzyj transmisję Przyszłoroczne trendy na rynku pracy oraz wpływ cudzoziemców na te kwestie - to temat przewodni IV Opolskiego Forum Zawodowego, które odbędzie się pod patronatem Radia Opole już w najbliższą środę (23.11) w sali konferencyjnej Hotelu… » więcej 2022-11-17, godz. 19:47, Patronaty - polecamy „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta” - nowa wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego [FILM, ZDJĘCIA] W Opolu na przełomie XIX i XX wieku działało dziewięć cementowni - jaka jest ich historia, jakie znaczenie dla miasta miała ich działalność? O tym można się dowiedzieć na wystawie zatytułowanej „Cementownie Opola. Przemysł… » więcej 2022-11-16, godz. 21:44, Patronaty - polecamy TerePaczków od piątku do niedzieli pełen koncertów Cztery Pory Miłowania to zespół, którego koncert w piątek (18.11) zainauguruje 27. Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TerePaczków. W programie trzydniowej imprezy oprócz koncertów, także warsztaty muzyczno-akustyczne. Wszystkie koncerty… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »