Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-09-14, 14:51 Autor: Agnieszka Lubczańska

Memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku startuje w niedzielę. Kierowcy, będą utrudnienia w ruchu

VIII Memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku [fot. Katarzyna Doros]
VIII Memoriał Stanisława Szozdy w Prudniku [fot. Katarzyna Doros]
Wielkimi krokami zbliża się 9. Memoriał Stanisława Szozdy. Już w niedzielę (18.09) Prudnik po raz dziewiąty będzie gościł elitę kolarstwa ulicznego. Wydarzenie jest świadectwem wdzięczności za dokonania - zmarłego w 2013 roku - wybitnego sportowca, który zaczynał karierę w Prudniku i był z tym miastem związany do ostatnich dni… Przypomnijmy, że w zeszłym roku wydarzeniu towarzyszyło uroczyste odsłonięcie monumentu upamiętniającego kolarza.
Spacer śladami Stanisława Szozdy

Prudnik był szczególnym miejscem w życiu Stanisława Szozdy - na każdym kroku można odnaleźć miejsca, w których realizował swoje pasje i do którego z wielkiego świata powracał. W dniu zawodów – w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - będzie okazja wzięcia udziału w pieszej wycieczce "Stanisław Szozda - śladami legendy polskiego kolarstwa". Zbiórka o godz. 11:30 przy pomniku Stanisława Szozdy przy ul. Kościuszki w Prudniku, obok hali sportowej I LO. Zwiedzanie potrwa ok. 2 godz. Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 77 406 80 60. Udział w wycieczce jest bezpłatny!

Jakimi ulicami będzie przebiegać trasa wyścigu?

W zależności od wieku kolarze będą mieli do pokonania na najkrótszej trasie 1600 m, a najdłuższej 48 km. Trasa 9. Memoriału Stanisława Szozdy będzie prowadziła od Rynku, ulicami: Zamkową, Plac Zamkowym, Piastowską, Placem Wolności, Kościuszki, Armii Krajowej, Batorego, Damrota, Rynek. Ulice, którymi przebiegać będzie wyścig zostaną całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów wraz z zakazem ich pozostawiania w tych miejscach. Od 9:00 do 18:00 niemożliwy będzie wjazd i wyjazd ze strefy. Piesi będą mogli poruszać się chodnikami oraz wyznaczonymi przejściami.

Dodatkowe atrakcje

9. Memoriał Stanisława Szozdy rozpocznie o godz. 10:00 parada rowerowa dzieci do lat 11. Oprócz wyścigów na trasie, organizatorzy szykują wiele atrakcji dodatkowych m.in.: strefę atrakcji dla najmłodszych, dmuchane zjeżdżalnie, strefę chilloutu, zajęcia z animatorami dla dzieci, konkurs wiedzy o kolarstwie, warsztaty kulinarne i degustacje.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Prudnik i Agencja Sportu i Promocji w Prudniku. Radio Opole co roku patronuje medialnie przedsięwzięciu.
9. Memoriał Stanisława Szozdy Kryterium Uliczne - plakat
Mapa wyścigu
Plakat z atrakcjami dodatkowymi

Zobacz także

2022-11-23, godz. 18:34, Patronaty - polecamy Dwa wyjątkowe koncerty laureatów Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego jeszcze w tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej Werdykt jury 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu poznaliśmy 21 października, a już w tym tygodniu będzie okazja posłuchania laureatów tego wyjątkowego konkursu w Filharmonii Opolskiej. Wydarzenie… » więcej 2022-11-23, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Recital Edyty Geppert zakończy 29. Dni Xaverianum Po raz 29. Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury Xaverianum w Opolu obchodzi swoje święto patronalne. Z tej okazji w budynku Xaverianum przy ul. Czaplaka 1a do 3 grudnia odbywać będą się liczne wydarzenia religijne i kulturalne. Po raz… » więcej 2022-11-21, godz. 21:02, Patronaty - polecamy Koncert Edwarda Simoni w hołdzie arcybiskupowi Alfonsowi Nossolowi już w czwartek Już w najbliższy czwartek (24.11) w Auli Seminaryjnej przy ul. Drzymały 1 w Opolu odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 90. urodzin arcybiskupa Alfonsa Nossola. Wystąpi grający na fletni pana Edward Simoni. Koncert rozpocznie się… » więcej 2022-11-21, godz. 16:52, Patronaty - polecamy "Siła i Moc Kobiet" - inauguracja projektu Fundacja 'Plan B' zaprasza na konferencję inicjującą dialog społeczny na rzecz wsparcia kobiet powiatu nyskiego. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek (24.11) w samo południe w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7 w N… » więcej 2022-11-20, godz. 17:03, Patronaty - polecamy IV Opolskie Forum Zawodowe już w środę - obejrzyj transmisję Przyszłoroczne trendy na rynku pracy oraz wpływ cudzoziemców na te kwestie - to temat przewodni IV Opolskiego Forum Zawodowego, które odbędzie się pod patronatem Radia Opole już w najbliższą środę (23.11) w sali konferencyjnej Hotelu… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »