Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-09-15, 13:42 Autor: materiały organizatora/oprac. AL

Eko Moto Forum w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki

Ford T podczas Eko Moto Forum w 2016 roku [fot. Tomasz Cichoń]
Ford T podczas Eko Moto Forum w 2016 roku [fot. Tomasz Cichoń]
Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu zaprasza od 17 do 18 września na Eko Moto Forum. Wydarzenie odbędzie się w ramach XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki, który potrwa od 16 do 22 września w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Januszkowicach.
Tegoroczne Eko Moto Forum to spotkania, konferencje i wystawy. Poza tradycyjnym seminarium dla diagnostów samochodowych organizatorzy koncentrować się będą na rozwoju sieci ładowarek do samochodów elektrycznych i hybrydowych zasilanych prądem ze źródeł odnawialnych, a także problematyce ekologicznego transportu publicznego. Ponadto obok promowania eko motoryzacji nie zabraknie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wspierania sportu motorowego w symbiozie z ekologią. Eko Moto Forum odbywa się podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 • Sobota 17 września: parkingi przy Hali Sportowej „Śródmieście” Domu Kultury "Chemik" i Krytej Pływalni Kędzierzyn-Koźle al. Jana Pawła II nr 27 - 29 - 31
 • Niedziela 18 września: teren ośrodka „RUEDA” w Januszkowicach k/Kędzierzyna-Koźla Januszkowice ul. Wolności 64a
Organizatorem wydarzenia jest Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Opolu wraz z partnerami. Radio Opole Eko Moto Forum objęło patronatem medialnym.

W programie:
 • doskonalenie wiedzy z przepisów ruchu drogowego
 • podnoszenie bezpieczeństwa i umiejętności kierowców
 • prezentacja ekologicznych pojazdów i samochodów elektrycznych
 • podnoszenie wiedzy i umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy
 • podnoszenie świadomości zagrożeń w ruchu drogowym
 • zacieśnienie i odnowienie kontaktów pomiędzy uczestnikami
 • krzewienie kultury ekologicznego biwakowania
 • promocja regionu opolskiego jako atrakcyjnego dla turystyki
 • prezentacja sportu motorowego i jego różnych dyscyplin
 • prezentacja klubów motorowych PZM na Opolszczyźnie
 • rywalizacja na rowerowym torze przeszkód
 • rywalizacja sportowa i turystyczna
Eko Moto Forum - plakat

Zobacz także

2022-11-12, godz. 16:11, Patronaty - polecamy 30. Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej To wydarzenie, w którym co oku uczestniczy kilkadziesiąt chórów oraz zespołów śpiewaczych. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, bo już 30. edycja. Mowa o Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej, na… » więcej 2022-11-12, godz. 12:06, Patronaty - polecamy Fortepianowe tria w wykonaniu zespołu As-SAI Trio już w piątek w filharmonii To koncert bez orkiestrowego anturażu, proponujący posłuchanie muzyki delikatniejszej od symfoniki, wpisujący się w cykl koncertów kameralnych, które od jakiegoś czasu proponuje Filharmonia Opolska. Tym razem będzie okazja posłuchania… » więcej 2022-11-09, godz. 18:47, Patronaty - polecamy Zawody strzeleckie PIRO OKS "Husarz" już w sobotę w Brzegu Na strzelnicy OKS Husarz w Brzegu już w najbliższy weekend (12-13.11) odbędą się zawody w strzelaniu dynamiczno-praktycznym, które będą jedną z edycji rozgrywanych w całej Polsce zawodów z serii Pistolet i Rewolwer Obronny organizowanych… » więcej 2022-11-09, godz. 17:09, Patronaty - polecamy Prawykonanie mszy "Missa Jubilata" w Głogówku z okazji 50-lecia Diecezji Opolskiej W najbliższą niedzielę (13.11) w Kościele pw. św. Bartłomieja w Głogówku po raz pierwszy zabrzmi 'Missa Jubilata' - msza skomponowana z okazji jubileuszu 50-lecia Diecezji Opolskiej przez opolską kompozytorkę Barbarę Reiman. Prawykonanie… » więcej 2022-11-09, godz. 15:43, Patronaty - polecamy Jesienna wystawa drobnego inwentarza już w weekend w "Ostrodze" Opolskie Towarzystwo Hodowców Drobnego Inwentarza zaprasza na jesienną wystawę zwierząt hodowlanych. Wystawa odbędzie się najbliższy weekend (12-13.11) na terenie Ludowego Klubu Jeździeckiego „Ostroga” w Opolu-Bierkowicach przy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »