Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-09-14, 15:55 Autor: Agnieszka Lubczańska

Gratka dla fanów fantastyki. W piątek rusza Opolcon

Gratka dla fanów fantastyki. W piątek (16.09) rusza Opolcon 2022 [fot. Piotr Wrona]
Gratka dla fanów fantastyki. W piątek (16.09) rusza Opolcon 2022 [fot. Piotr Wrona]
Prelekcje, spotkania z gośćmi, warsztaty, atrakcje dla miłośników LARP-ów, gier fabularnych (RPG), turniejów gier planszowych i elektronicznych – to tylko część atrakcji czekających na uczestników IX Festiwalu Fantastyki Opolcon. Wydarzenie rozpocznie się w piątek (16.09) i potrwa do niedzieli (18.09) w Zespole Szkół Elektrycznych i Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Kościuszki w Opolu.
Tak jak w zeszłym roku, w trakcie trwania wydarzenia będzie można liczyć na różnorodne prelekcje, pokazy, konkursy i turnieje – od spotkań autorskich, przez sesje RPG i LARP, po konkurs cosplay. Zainteresowanych wydarzeniem odsyłamy po szczegóły na stronę internetową https://opolcon.pl. Bieżące informacje o Opolconie także na profilu Facebook tu: Festiwal Fantastyki Opolcon.

- To największy darmowy konwent w Polsce, który co roku rozrasta się i liczy coraz to więcej uczestników. W zeszłym roku odwiedziło go ponad 1600 uczestników i 10 gości
specjalnych. Odbyło się ponad 188 godzin atrakcji, a całym wydarzeniem
pod względem przygotowań, przebiegu i organizacji zajęło się prawie 100
osób – informują organizatorzy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Opolski Klub Fantastyki Fenix. Radio Opole objęło konwent patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2022-11-23, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Recital Edyty Geppert zakończy 29. Dni Xaverianum Po raz 29. Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury Xaverianum w Opolu obchodzi swoje święto patronalne. Z tej okazji w budynku Xaverianum przy ul. Czaplaka 1a do 3 grudnia odbywać będą się liczne wydarzenia religijne i kulturalne. Po raz… » więcej 2022-11-21, godz. 21:02, Patronaty - polecamy Koncert Edwarda Simoni w hołdzie arcybiskupowi Alfonsowi Nossolowi już w czwartek Już w najbliższy czwartek (24.11) w Auli Seminaryjnej przy ul. Drzymały 1 w Opolu odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 90. urodzin arcybiskupa Alfonsa Nossola. Wystąpi grający na fletni pana Edward Simoni. Koncert rozpocznie się… » więcej 2022-11-21, godz. 16:52, Patronaty - polecamy "Siła i Moc Kobiet" - inauguracja projektu Fundacja 'Plan B' zaprasza na konferencję inicjującą dialog społeczny na rzecz wsparcia kobiet powiatu nyskiego. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek (24.11) w samo południe w Nyskim Domu Kultury przy ulicy Wałowej 7 w N… » więcej 2022-11-20, godz. 17:03, Patronaty - polecamy IV Opolskie Forum Zawodowe już w środę - obejrzyj transmisję Przyszłoroczne trendy na rynku pracy oraz wpływ cudzoziemców na te kwestie - to temat przewodni IV Opolskiego Forum Zawodowego, które odbędzie się pod patronatem Radia Opole już w najbliższą środę (23.11) w sali konferencyjnej Hotelu… » więcej 2022-11-17, godz. 19:47, Patronaty - polecamy „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta” - nowa wystawa w Muzeum Śląska Opolskiego [FILM, ZDJĘCIA] W Opolu na przełomie XIX i XX wieku działało dziewięć cementowni - jaka jest ich historia, jakie znaczenie dla miasta miała ich działalność? O tym można się dowiedzieć na wystawie zatytułowanej „Cementownie Opola. Przemysł… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »