Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-09-14, 11:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

MZK Opole zaprasza na Dzień Otwarty Zajezdni

Autobusy MZK Opole [fot. Katarzyna Doros]
Autobusy MZK Opole [fot. Katarzyna Doros]
Po raz kolejny MZK w Opolu otwiera swoje bramy i zaprasza na Dzień Otwarty Zajezdni. Będzie można nie tylko zwiedzić bazę, ale także z bliska przyjrzeć się najnowszym we flocie autobusom elektrycznym, poznać tajniki pracy dyspozytora i kierowcy, czy też spróbować obsłużyć holownik. To wszystko już najbliższą sobotę (17.09). Wszystko rozpocznie się o godz. 17:00.

Co w programie Dnia Otwartego Zajezdni?

Miłośnicy motoryzacji i komunikacji miejskiej będą mogli usiąść w kabinie kierowcy, zobaczyć, jak z góry wygląda autobus elektryczny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – będą dmuchańce i specjalne animacje. Miłośnicy jednośladów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w mobilnym miasteczku rowerowym opolskiej Straży Miejskiej. Z kolei strażacy ochotnicy opowiedzą o swoich działaniach, zaprezentują sprzęt i pokażą jak wygląda gaszenie pożaru.

Organizatorzy mają też prośbę do odwiedzających, że jeżeli posiadają skasowane bilety jednorazowe, by go ze sobą zabrać. Jeden z miłośników komunikacji miejskiej z Opola chce stworzyć najdłuższy ciąg biletów. Zbiórka ma zakończyć się w przyszłym roku. Obecnie udało się zebrać około 19 i pół 5 tysiąca biletów. Każdy może dołożyć swoją „cegiełkę”.

Data organizacji Dnia Otwartego nie jest przypadkowa – od 16 września trwać będzie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W tym roku pod hasłem: „Lepsze połączenia”. MZK chce uświadomić wszystkim odwiedzającym, że korzystanie z komunikacji miejskiej to pierwszy krok do czystszego powietrza, zmniejszenia emisji CO2, a także zniwelowania zbyt dużego natężenia ruchu w miastach.


Jak dojechać na miejsce?


Na miejsce, czyli do zajezdni przy ul. Luboszyckiej 19, będzie można dojechać liniami specjalnymi S1 i S2. Trasa linii S1 będzie biegła od przystanku „Witosa-Wygonowa” przez Malinkę (zatrzyma się m.in. ma ul. Częstochowskiej, Ozimskiej), osiedle Armii Krajowej (przystanki przy ul. Pużaka), ulicą Sosnkowskiego przez osiedle Chabrów, aż do zajezdni. Linia S2 swoją trasę zacznie od przystanku Dambonia-Pętla. Potem pojedzie przez Zaodrze (m.in. przystanki: „Niemodlińska-Szkoła” i „Spychalskiego”), centrum miasta (zatrzyma się m.in. przy Dworcu Głównym, na ul. Reymonta i przy placu Kopernika, obok Solarisa) i potem ulicą Luboszycką aż do zajezdni. Linia S2 pojedzie trasą od przystanku.


Po zakończeniu wydarzenia tymi liniami będzie można wrócić do domu. Dla zmotoryzowanych udostępniony będzie parking od ul. Luboszyckiej.


Radio Opole dzień otwarty zajezdni MZK Opole objęło patronatem medialnym.


Plakat

Zobacz także

2022-11-09, godz. 18:47, Patronaty - polecamy Zawody strzeleckie PIRO OKS "Husarz" już w sobotę w Brzegu Na strzelnicy OKS Husarz w Brzegu już w najbliższy weekend (12-13.11) odbędą się zawody w strzelaniu dynamiczno-praktycznym, które będą jedną z edycji rozgrywanych w całej Polsce zawodów z serii Pistolet i Rewolwer Obronny organizowanych… » więcej 2022-11-09, godz. 17:09, Patronaty - polecamy Prawykonanie mszy "Missa Jubilata" w Głogówku z okazji 50-lecia Diecezji Opolskiej W najbliższą niedzielę (13.11) w Kościele pw. św. Bartłomieja w Głogówku po raz pierwszy zabrzmi 'Missa Jubilata' - msza skomponowana z okazji jubileuszu 50-lecia Diecezji Opolskiej przez opolską kompozytorkę Barbarę Reiman. Prawykonanie… » więcej 2022-11-09, godz. 15:43, Patronaty - polecamy Jesienna wystawa drobnego inwentarza już w weekend w "Ostrodze" Opolskie Towarzystwo Hodowców Drobnego Inwentarza zaprasza na jesienną wystawę zwierząt hodowlanych. Wystawa odbędzie się najbliższy weekend (12-13.11) na terenie Ludowego Klubu Jeździeckiego „Ostroga” w Opolu-Bierkowicach przy… » więcej 2022-11-08, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Akcja Movember 2022 Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Opole zaprasza na edukacyjną akcję profilaktyczną pod nazwą Movember. Listopad to miesiąc świadomości raka jąder i prostaty, stąd inicjatywa ma na celu zwiększenie… » więcej 2022-11-08, godz. 14:13, Patronaty - polecamy Wielkie śpiewanie dla Niepodległej w Głogówku W najbliższy czwartek (10.11) w Centrum Kultury w Głogówku odbędzie się V Gminny Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej Głogówek 2022, podczas którego wystąpią przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych gminy Głogówek… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »