Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-08-24, 11:09 Autor: Mateusz Łapot

Dialogi (nie) oczywiste

Jeden z eksponatów na wystawie "Dialogi (nie) oczywiste" [fot. materiały organizatora]
Jeden z eksponatów na wystawie "Dialogi (nie) oczywiste" [fot. materiały organizatora]
Rozmowa o sztuce to może nie rzecz codzienna, lecz często spotykana. A rozmowa sztuki... ze sztuką? Tego będzie można doświadczyć w Muzeum Powiatowym w Nysie.
"Dialogi (nie) oczywiste" to wystawa, która skupia się na konwersacji - lecz nie tylko w klasycznym znaczeniu. Korespondować ze sobą będą poszczególne epoki, dziedziny sztuki i zmysły. Za pomocą rekonstrukcji historycznych strojów kobiecych artyści pragną poruszyć także wątek piękna - czy przemija ono wraz z czasem? I jak zmieniają się kanony tego, co zachwyca nasze oko?

Wernisaż odbędzie się 26 sierpnia o 18:00. Podczas niego będzie możliwość spotkania z artystami przygotowującymi ekspozycję i jej kuratorką. "Dialogi (nie) oczywiste" będą dostępne dla odwiedzających do 13 listopada.

Organizatorem wystawy jest Muzeum Powiatowe w Nysie. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej informacji: Dialogi (nie) oczywiste
Dialogi (nie) oczywiste

Zobacz także

2022-10-10, godz. 15:47, Patronaty - polecamy IV Babski Marsz Nordic Walking po Karpia już w niedzielę Rybacka Lokalna Grupa Działania 'Opolszczyzna' wspólnie z Gospodarstwem Rybackim Przygorzele zaprasza na IV Babski Marsz Nordic Walking po Karpia! Podczas marszu po urokliwych stawach hodowlanych będzie można zobaczyć naturę charakterystyczną… » więcej 2022-10-10, godz. 14:11, Patronaty - polecamy Laureatów XX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyryczny "Karpik" poznamy w piątek W najbliższy piątek (14.10) poznamy laureatów XX Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” 2022 oraz konkursu dla dzieci „Mały Karpik”. O godz. 15:00 w Ośrodku Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej rozpoczną… » więcej 2022-10-08, godz. 17:59, Patronaty - polecamy Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła już wkrótce w Muzeum Wsi Opolskiej Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza w niedzielę 16 października wszystkich pasjonatów miodów naturalnych oraz lokalnego rękodzieła na ostatnią w tym sezonie imprezę plenerową - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Wydarzenie potrwa od… » więcej 2022-10-08, godz. 16:22, Patronaty - polecamy Debiutancka płyta zespołu Lub Jazztet Lub Jazztet tworzą muzycy mieszkający w Lubinie na Dolnym Śląsku. To ich pierwszy album. Powstał z miłości do jazzu. Nosi tytuł „Łapacz snów” i zawiera 11 utworów. Płyta zrealizowana została pod kierownictwem muzycznym Patrycjusza… » więcej 2022-10-08, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Od czego zacząć przygodę z wolontariatem? Festiwal Wolontariatu „Impuls” może być… impulsem do działania To propozycja dla tych, którzy nie wiedzą, od czego zacząć przygodę z wolontariatem. Festiwal Wolontariatu „Impuls” ma z jednej strony zachęcić do angażowania się w wolontariat, a z drugiej - wspierać obecnych wolontariuszy i… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »