Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-08-11, 16:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncerty, warsztaty i inne atrakcje już wkrótce w ramach „Opolskie gościnne” w Muzeum Wsi Opolskiej

Koncerty, warsztaty i inne atrakcje już wkrótce w ramach „Opolskie gościnne” w Muzeum Wsi Opolskiej
Koncerty, warsztaty i inne atrakcje już wkrótce w ramach „Opolskie gościnne” w Muzeum Wsi Opolskiej
W Muzeum Wsi Opolskiej w sobotę 20 sierpnia będzie można za darmo skorzystać z szeregu atrakcji i warsztatów oraz uczestniczyć w koncertach. Wszystko w ramach wydarzenia pod nazwą „Opolskie gościnne”. Start o godz. 12:30, finał ok. 18:00. Samo muzeum będzie czynne już od 10:00. Wstęp wolny! Wydarzenie ma być okazją, by Opolanie i mieszkający w regionie cudzoziemcy spotkali się podczas plenerowego wydarzenia pokazującego różne kultury. Ma być kolorowo, międzypokoleniowo, rodzinnie…
W Strefie Estrada będzie można posłuchać koncertów opolskich i zagranicznych artystów - pojawią się m.in. Magdalena MEG Krzemień, BalkanSpirit Project, Siołkowiczanki, Sławek Kusz i Ukraina, Mateusz Gędek oraz Natalia Gosztyła.

W Strefie Edu szykowane są różnego rodzaju warsztaty, np. z parzenia chińskiej herbaty, gry na bębnach afrykańskich, malowania opolskich wzorów. Uczyć będą m.in. przedstawiciele Instytutu Konfucjusza, muzycy z Ethnica Art, Opolskie Dziouchy. Z kolei muzealnicy w chałupach na terenie skansenu zaprezentują pokazy rękodzieła. W Strefie Zabawa nie zabraknie dmuchańców, konkursów i animacji dla dzieci, a w Strefie Smaków będzie okazja skosztowania pyszności z różnych stron świata.

Na miejscu będzie też możliwość zasięgnięcia przydatnych informacji na stoiskach partnerów wydarzenia, m.in. ZUS, PiP czy NFZ.

Wydarzenie organizowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy i działające w jego strukturach Centrum Integracji Cudzoziemców (mieszczące się przy ul. Damrota 7). Centrum Integracji Cudzoziemców od wiosny wspiera cudzoziemców mieszkających w regionie organizując m.in. kursy językowe, działalność doradczą, zlecając tłumaczenia dokumentów, współfinansując wypoczynek dzieci i młodzieży.

Radio Opole inicjatywę „Opolskie gościnne” objęło patronatem medialnym.

Dodajmy, że działalność CIC finansowana jest z projektu pn.: „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców” przewidziany do realizacji w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Plakat

Zobacz także

2022-10-04, godz. 17:37, Patronaty - polecamy Festiwal Filmowy Opolskie Lamy w tym roku obchodzi 20. urodziny i zaprasza na ciekawe projekcje #nadzieja - to motyw przewodni największego wydarzenia filmowego w regionie, czyli Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. W tym roku odbywa się jego 'okrągła', bo już 20. odsłona. Święto kina w Opolu potrwa od 7 do 15 października. Edycja… » więcej 2022-10-04, godz. 16:39, Patronaty - polecamy VII Festiwal Mikołaja z Koźla od piątku do niedzieli Średniowieczny franciszkanin Mikołaj z Koźla, to postać niezwykle ważna zarówno dla samego miasta, jak i śląskiej myśli teologicznej. Pozostawił po sobie cenny rękopis, w którym pomiędzy modlitwami oraz przemyśleniami natury… » więcej 2022-10-04, godz. 14:51, Patronaty - polecamy 19. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim - zobacz, co w programie Już w najbliższy piątek (07.10) w Filharmonii Opolskiej odbędzie się oficjalna inauguracja 19. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Przez cały październik na zainteresowanych czeka ponad 40 wydarzeń z obszaru szeroko rozumianej… » więcej 2022-10-04, godz. 14:04, Patronaty - polecamy XI Opolski Festiwal Gór już wkrótce To wydarzenie, które co roku udowadnia, że góry mogą łączyć również na nizinach. Gości ciekawe postaci, które eksplorują szczyty na swój własny, wyjątkowy sposób, a także pisarzy. Opolski Festiwal Gór potrwa od 12 do 15 października!… » więcej 2022-10-03, godz. 14:28, Patronaty - polecamy Obchody 78. rocznicy przybycia pierwszego transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza do udziału w obchodach 78. rocznicy przybycia pierwszego transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf. Uroczystości odbędą się w najbliższy czwartek (06.10) o godz. 11.00 przed… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »