Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-05-10, 16:09 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jesteś seniorem? To spotkanie dla Ciebie!

[fot. https://pixabay.com/pl]
[fot. https://pixabay.com/pl]
Czym jest polipragmazja, jak dbać o mięśnie dna miednicy i czy to możliwe, by w wieku ponad 80 lat zostać… modelką? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć podczas konferencji geriatrycznej „Pora na seniora”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (14.05) na Uniwersytecie Opolskim w budynku przy ul. Oleskiej 48. Początek o godz. 11:00.
Wśród prelegentów Agnieszka Grobelczyk - studentka opolskiego uniwersytetu poprowadzi wykład, w którym opowie o polipragmazji - jednym z wielkich problemów geriatrycznych. Mgr Katarzyna Brzezina - profesjonalna fizjoterapeutka uroginekologiczna opowie, jak słabe mięśnie dna miednicy mogą wpływać na nietrzymanie moczu i jak te mięśnie ćwiczyć. Z kolei dr Urszula Michalik-Marcinkowska opowie o ciekawym i mało znanym zjawisku, jakim są modelki 80+.

Po wykładach wydarzenie przyjmie formę piknikową na parkingu kampusu Uniwersytetu Opolskiego, gdzie seniorzy będą mogli skorzystać z szeregu badań profilaktycznych. Piknik rozpocznie się o godz. 14:00.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Link zostanie podany wkrótce na profilu Facebook organizatora, którym jest Stowarzyszenie IFMSA-Poland Oddział w Opolu, zrzeszająca studentów medycyny z kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego - zobacz tu. Celem stowarzyszenia jest szerzenie szeroko pojętej edukacji zdrowotnej, ze szczególnym naciskiem na promocję profilaktyki.

Radio Opole Konferencję Geriatryczną „Pora na seniora” objęło patronatem medialnym.
Plakat 'Pora na seniora'

Zobacz także

2022-07-18, godz. 16:02, Patronaty - polecamy Smaczne i muzyczne Opole już od 29 lipca Dania lokalne, szefowie kuchni na mistrzowskim poziomie i dużo dobrej muzyki. Stolica Polskiej Piosenki między 29 a 31 lipca zamieni się w stolicę pysznych potraw, a wszystko to za sprawą XVIII Festiwalu Opolskich Smaków. » więcej 2022-07-18, godz. 10:09, Patronaty - polecamy Wiolonczela w roli głównej Wiolonczeliści z całego świata po raz kolejny spotkają się w Nysie. W środę (20.07) rozpoczyna się 9. Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa. To warsztaty muzyczne dla studentów i uczniów szkół II stopnia. Uczestnicy mają okazję… » więcej 2022-07-13, godz. 15:13, Patronaty - polecamy Wojewódzkie obchody święta policji już we wtorek w Prudniku Już w najbliższy wtorek (19.07) w Prudniku odbędą się wojewódzkie obchody święta policji. Oficjalne uroczystości odbędą się na Rynku w Prudniku. Początek o godz. 11:30. Potem obchody przeniosą się na Stadion Miejski w Prudniku… » więcej 2022-07-13, godz. 12:55, Patronaty - polecamy "Połączenie Górnego Śląska z Polską" - zobacz, jakie wydarzenia szykują się jeszcze w ramach przedsięwzięcia Muzeum Czynu Powstańczego w Górze Św. Anny oddział Muzeum Śląska Opolskiego przypomina o przypadającej w 2022 roku setnej rocznicy powrotu części Górnego Śląska do Polski, zapraszając na szereg działań edukacyjnych oraz kulturalnych… » więcej 2022-07-10, godz. 18:54, Patronaty - polecamy "Kropka" w Głuchołazach od piątku do niedzieli w Głuchołazach Cztery koncerty muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej w wykonaniu zarówno gwiazd polskiej muzyki, jak i adeptów krajobrazu Krainy Łagodności w pięknej scenerii lasu bukowego w perełce Gór Opawskich - to wszystko już w najbliższy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »