Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-01-11, 12:57 Autor: Paula Hołubowicz

"Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym!

"Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! [fot. pixabay: geralt]
"Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! [fot. pixabay: geralt]
Uczniowie klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych na Opolszczyźnie, ponownie będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii. Rusza bowiem w III edycja Konkursu Chemicznego "Z chemią za pan brat". Wydarzenie zaplanowano na marzec tego roku, jednak formularz zgłoszeniowy można przesyłać jedynie do 28 stycznia, więc niewiele czasu zostało.
Tematyka konkursu obejmuje i rozszerza nową postawę programową nauczania chemii w szkole podstawowej, w jego trakcie uczniowie będą uzbrojeni w kalkulatory, ponieważ sprawdzana będzie ich znajomość obliczeń chemicznych, a także sprawność matematyczna. Część zadań będzie powiązana z praktycznym wykorzystaniem chemii, chociażby jak rozcieńczyć roztwór octu do wykonania danej potrawy. W sumie uczniowie odpowiedzą na 40 pytań, na które będą mieli 90 min.

Wydarzenie to jest o tyle ważne, że po długiej przerwie chemia wróciła do szkół podstawowych. Jak się okazuje, jest tam spora grupa uczniów, która mocno interesuje się chemią, a ten konkurs daje im możliwość sprawdzenia się, ale także ma za zadanie wyłowić pierwsze talenty.

Konkurs odbędzie się 3 marca w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu, która znajduje przy ul. Szymona Koszyka 21. Początek o godz. 10:00.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie organizatora konkursu (kliknij, żaby przejść na stronę), a także można go pobrać poniżej.

Dodajmy, że organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 im. Adama Mickiewicza w Opolu we współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
III edycja Konkursu Chemicznego 'Z chemią za pan brat'

Zobacz także

2022-05-17, godz. 18:16, Patronaty - polecamy Spotkanie z Elżbietą Dzikowską Kiedy granice były zamknięte, a dalekie podróże niemożliwe, ona opowiadała o świecie zza kurtyn i oceanów. Nikt i nic nie mogło jej zatrzymać. Dziennikarka, legendarna redaktorka „Kontynentów”, gwiazda telewizji, współtwórczyni… » więcej 2022-05-16, godz. 16:50, Patronaty - polecamy 20. Międzynarodowe Targi Turystyki "W Stronę Słońca" już w weekend Już po raz 20. w samym centrum Opola odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyki 'W Stronę Słońca'. Od piątku (20.05) do niedzieli (22.05) kilkudziesięciu wystawców zaprezentuje oferty spędzenia wakacji w kraju i zagranicą. Dla… » więcej 2022-05-16, godz. 15:59, Patronaty - polecamy "Belcanto bez słów", czyli bogactwo muzyki instrumentalnej słonecznej Italii już w piątek w Filharmonii Opolskiej Już w najbliższy piątek (20.05) Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Christiana Schumanna, który szybko zyskał reputację zarówno jako znakomity dyrygent operowy i symfoniczny, jak i wiodący międzynarodowy artysta… » więcej 2022-05-16, godz. 15:11, Patronaty - polecamy "Zaczytane Opolskie" - zobacz gdzie, kiedy i z kim szykują się spotkania autorskie w maju i czerwcu Znane są już terminy spotkań z autorkami i autorami w ramach 6. odsłony 'Zaczytane Opolskie'. Promująca czytelnictwo i literaturę polską wśród mieszkańców regionu akcja odbędzie się tradycyjnie nie tylko w Opolu, ale także w… » więcej 2022-05-15, godz. 17:55, Patronaty - polecamy Majówka w Stajni na Warszawskiej w Głubczycach już w niedzielę – poznaj szczegóły! Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami” z Głubczyc zaprasza na coroczną majówkę. Szykuje się wiele atrakcji, m.in. loteria fantowa, kiermasz domowych wypieków, gry i zabawy dla dzieci, ognisko i grill, a także… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »