Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-12-06, 14:48 Autor: Agnieszka Lubczańska

Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa

Agata Ozdoba-Błach [fot. faceebook/judoazsopole]
Agata Ozdoba-Błach [fot. faceebook/judoazsopole]
Klub Judo AZS Opole i Uczniowski Klub Sportowy OKAY zapraszają na Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa – International Judo League. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend (11-12.12) w Toyota Park w Opolu.
W sobotę (11.12) o godz. 9:30 zawody rozpoczną młodzi judocy z kategorii wiekowych U11, U13, U15. Turniej rozegrany zostanie w formule International Judo League, co oznacza, że jest on jednym z cyklu turniejów rozgrywanych na terenie całej Polski przez zaprzyjaźnione Kluby Judo z Opola, Krakowa, Jasła, Bytomia, Poznania, Wrocławia i Gdańska.

Z kolei w niedziele (12.11) do zawodów staną osoby niepełnosprawne w ramach Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego Osób Niepełnosprawnych oraz najmłodsze dzieci (U9 i U7) z Opola.


Przypomnijmy: Edward Faciejew zmarł w 2016 roku. Był zawodnikiem, ale przede wszystkim trenerem AZS-u Opole. Wychował kilka pokoleń judoków i judoczek. Dał się poznać, jako postać niezwykle charyzmatyczna, jeden z najlepszych trenerów sportowych w regionie. Jego wychowankowie wiele razy święcili triumfy, nie tylko na krajowych, ale i międzynarodowych arenach. Jego uczniowie to m.in. Agata Ozdoba-Błach, brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Judo czy Tomasz Kowalski, wicemistrz Europy.

Organizatorami wydarzenia są Klub Judo AZS Opole oraz Uczniowski Klub Sportowy OKAY, a Radio Opole jest patronem medialnym.

Komunikat - cz. 1
Komunikat - cz. 2
Komunikat - cz. 3
Plakat

Zobacz także

2022-05-09, godz. 13:41, Patronaty - polecamy Na koncert w ramach Strefy Gwiazd zaprasza Filharmonia Opolska Uwertura, dwie symfonie i Alexandra Conunova - to trzy bohaterki kolejnego koncertu w ramach Strefy Gwiazd Filharmonii Opolskiej. Filharmoników Opolskich poprowadzi maestro Michał Klauza. Koncert już w najbliższy piątek (13.05) o godz… » więcej 2022-05-09, godz. 13:02, Patronaty - polecamy XXIV Oleskie Uliczne Biegi Pokoju już w sobotę Po długiej przerwie do Olesna powracają Oleskie Uliczne Biegi Pokoju! Przed uczestnikami biegu głównego 5-kilometrowa trasa. Tradycyjnie odbędą się także biegi dzieci i młodzieży oraz bieg rodzinny. Oficjalne rozpoczęcie imprezy… » więcej 2022-05-09, godz. 13:00, Patronaty - polecamy “Jawor - u źródeł kultury” - dowiedz się, kto przeszedł do dalszego etapu! Radio Opole przeprowadziło regionalną odsłonę konkursu 'Jawor - u źródeł kultury', którego celem jest promocja kultury ludowej naszego regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców z Opolszczyzny, przyczyniających się… » więcej 2022-05-09, godz. 12:08, Patronaty - polecamy Codziennie ją pijemy, ale co o niej wiemy? Kawa tematem konferencji na Politechnice Opolskiej Kawę znamy wszyscy doskonale, wielu nie wyobraża sobie bez niej życia, często jest pierwszym napojem na rozpoczęcie dnia. Okazuje się jednak, że tak naprawdę niewiele o niej wiemy... Naprzeciw temu wychodzą organizatorzy konferencji… » więcej 2022-05-07, godz. 17:32, Patronaty - polecamy W Białej rusza Bielski Festiwal Kultury Gminne Centrum Kultury w Białej zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Biała oraz całego regionu na niezwykłe wydarzenie kulturalne w regionie. W dniach od 13 do 19 maja odbędzie się Bialski Festiwal Kultur. Jest to kolejny krok w przygotowaniach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »