Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-12-03, 15:27 Autor: Justyna Krzyżanowska

Anthimos Apostolis zagra koncert z okazji 50-lecia działalności artystycznej

Koncert „50-lecie SBB. Wolność z nami!”, Studio M im. SBB, 14.11.2020 [fot. Marek Bohdan]
Koncert „50-lecie SBB. Wolność z nami!”, Studio M im. SBB, 14.11.2020 [fot. Marek Bohdan]
Multiinstrumentalista związany z zespołem SBB, Anthimos Apostolis, obchodzi w tym roku 50. rocznicę działalności artystycznej. Już w najbliższą niedzielę (05.12) w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu odbędzie się jego benefis.
W wydarzeniu wezmą udział także zagraniczni goście: Yoran Vroom (Holandia), Eric Truffaz (Francja) oraz polscy muzycy współpracujący z nim w jego jazzowym projekcie: Piotr Matusik (fortepian), Olaf Węgier (saksofon), Mr. Crime (sample).

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, koncert Apostolisa w CeTA to naturalny dla niego teren do działań artystycznych, ponieważ pierwsze próby z Czesławem Niemenem miały miejsce właśnie we Wrocławiu, następnie SBB na festiwalu „Jazz na Odrą” dało jeden z ważniejszych w swojej historii koncertów, który spopularyzował ich muzykę w Polsce.

Ponadto, plastyczność muzyki Apostolisa, która może być kojarzona z muzyką ilustracyjną, a wręcz filmową powoduje, że umiejscowienie działań artystycznych gitarzysty w miejscu gdzie powstawały jedne z najważniejszych rodzimych produkcji filmowych jest wręcz naturalnym wyborem obchodzenia jubileuszu jego 50-letniej pracy artystycznej.

Koncert rocznicowy Anthimosa Apostolisa odbędzie się 05.12.2021 r. (niedziela) w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu, w hali zdjęciowej im. Zbyszka Cybulskiego, ul. Wystawowa 1. Początek o godz. 19:00.

Zaproszenia na wydarzenie są bezpłatne, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc należy zrobić rezerwację na adres: koncert@filmstudioceta.pl

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Anthimos Apostolis zagra koncert z okazji 50-lecia działalności artystycznej [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2022-05-09, godz. 13:41, Patronaty - polecamy Na koncert w ramach Strefy Gwiazd zaprasza Filharmonia Opolska Uwertura, dwie symfonie i Alexandra Conunova - to trzy bohaterki kolejnego koncertu w ramach Strefy Gwiazd Filharmonii Opolskiej. Filharmoników Opolskich poprowadzi maestro Michał Klauza. Koncert już w najbliższy piątek (13.05) o godz… » więcej 2022-05-09, godz. 13:02, Patronaty - polecamy XXIV Oleskie Uliczne Biegi Pokoju już w sobotę Po długiej przerwie do Olesna powracają Oleskie Uliczne Biegi Pokoju! Przed uczestnikami biegu głównego 5-kilometrowa trasa. Tradycyjnie odbędą się także biegi dzieci i młodzieży oraz bieg rodzinny. Oficjalne rozpoczęcie imprezy… » więcej 2022-05-09, godz. 13:00, Patronaty - polecamy “Jawor - u źródeł kultury” - dowiedz się, kto przeszedł do dalszego etapu! Radio Opole przeprowadziło regionalną odsłonę konkursu 'Jawor - u źródeł kultury', którego celem jest promocja kultury ludowej naszego regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców z Opolszczyzny, przyczyniających się… » więcej 2022-05-09, godz. 12:08, Patronaty - polecamy Codziennie ją pijemy, ale co o niej wiemy? Kawa tematem konferencji na Politechnice Opolskiej Kawę znamy wszyscy doskonale, wielu nie wyobraża sobie bez niej życia, często jest pierwszym napojem na rozpoczęcie dnia. Okazuje się jednak, że tak naprawdę niewiele o niej wiemy... Naprzeciw temu wychodzą organizatorzy konferencji… » więcej 2022-05-07, godz. 17:32, Patronaty - polecamy W Białej rusza Bielski Festiwal Kultury Gminne Centrum Kultury w Białej zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Biała oraz całego regionu na niezwykłe wydarzenie kulturalne w regionie. W dniach od 13 do 19 maja odbędzie się Bialski Festiwal Kultur. Jest to kolejny krok w przygotowaniach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »