Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-12-03, 15:27 Autor: Justyna Krzyżanowska

Anthimos Apostolis zagra koncert z okazji 50-lecia działalności artystycznej

Koncert „50-lecie SBB. Wolność z nami!”, Studio M im. SBB, 14.11.2020 [fot. Marek Bohdan]
Koncert „50-lecie SBB. Wolność z nami!”, Studio M im. SBB, 14.11.2020 [fot. Marek Bohdan]
Multiinstrumentalista związany z zespołem SBB, Anthimos Apostolis, obchodzi w tym roku 50. rocznicę działalności artystycznej. Już w najbliższą niedzielę (05.12) w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu odbędzie się jego benefis.
W wydarzeniu wezmą udział także zagraniczni goście: Yoran Vroom (Holandia), Eric Truffaz (Francja) oraz polscy muzycy współpracujący z nim w jego jazzowym projekcie: Piotr Matusik (fortepian), Olaf Węgier (saksofon), Mr. Crime (sample).

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, koncert Apostolisa w CeTA to naturalny dla niego teren do działań artystycznych, ponieważ pierwsze próby z Czesławem Niemenem miały miejsce właśnie we Wrocławiu, następnie SBB na festiwalu „Jazz na Odrą” dało jeden z ważniejszych w swojej historii koncertów, który spopularyzował ich muzykę w Polsce.

Ponadto, plastyczność muzyki Apostolisa, która może być kojarzona z muzyką ilustracyjną, a wręcz filmową powoduje, że umiejscowienie działań artystycznych gitarzysty w miejscu gdzie powstawały jedne z najważniejszych rodzimych produkcji filmowych jest wręcz naturalnym wyborem obchodzenia jubileuszu jego 50-letniej pracy artystycznej.

Koncert rocznicowy Anthimosa Apostolisa odbędzie się 05.12.2021 r. (niedziela) w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu, w hali zdjęciowej im. Zbyszka Cybulskiego, ul. Wystawowa 1. Początek o godz. 19:00.

Zaproszenia na wydarzenie są bezpłatne, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc należy zrobić rezerwację na adres: koncert@filmstudioceta.pl

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Anthimos Apostolis zagra koncert z okazji 50-lecia działalności artystycznej [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2022-01-18, godz. 15:12, Patronaty - polecamy Nowość spod znaku smooth jazzu, czyli Patrycjusz Cyran z płytą „Chillout” „Ten smooth jazzowy saksofonista z cała pewnością zaprosi wszystkich odbiorców do intensywnego chilloutowania przy dżwiękach swojego magicznego instrumentu” - tak płytę rekomenduje jej wydawca BNB RECORDS. Mowa o debiutanckim albumie… » więcej 2022-01-18, godz. 10:28, Patronaty - polecamy Wydarzenie sezonu Filharmonii Opolskiej. Światowa gwiazda w Opolu! Ten koncert niewątpliwie będzie wydarzeniem sezonu. Orkiestrę Filharmonii Opolskiej poprowadzi Kristjan Järvi. To współczesny człowiek renesansu - jest dyrygentem, kompozytorem i producentem, który przeciwstawia się muzycznej ortodoksji… » więcej 2022-01-12, godz. 11:37, Patronaty - polecamy "Hej! Kolęda, Kolęda"... W Komprachcicach po raz trzynasty odbędzie się Festiwal Kolęd i Pastorałek Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na XIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (15.01) w sali widowiskowej ośrodka przy ul. Niemodlińskiej… » więcej 2022-01-11, godz. 12:57, Patronaty - polecamy "Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! Uczniowie klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych na Opolszczyźnie, ponownie będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii. Rusza bowiem w III edycja Konkursu Chemicznego 'Z chemią za pan brat'. Wydarzenie zaplanowano… » więcej 2022-01-11, godz. 11:03, Patronaty - polecamy Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania Już po raz 15. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (16.01) w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »