Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-18, 17:13 Autor: Paula Hołubowicz

UKS Start Opole zaprasza na Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szermierce

Szermierka [fot. pixabay.com]
Szermierka [fot. pixabay.com]
Klub sportowy UKS Start Opole zaprasza na Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Szermierce, które odbędą się w najbliższą środę (20.10) w Opolu przy ul. 1 Maja 151. W zawodach będą uczestniczyć uczniowie ze szkół podstawowych i średnich z województwa opolskiego. Organizatorzy zapraszają do kibicowania zawodników, trenerów, kluby, wszystkich sympatyków szpady i osoby chcące poznać bliżej tę piękną dyscyplinę sportową. Początek zaplanowano na godz. 17:00.
Jak wspominają organizatorzy, takie zawody to dla sportowca rodzaj egzaminu. To podsumowanie całorocznej nauki, ciężkich treningów i godzin spędzonych na sali treningowej.

Szermierze będą walczyć z podziałem na szkoły podstawowe i średnie oraz dziewczęta i chłopcy. Przewidziano również kategorię "pierwszy krok w szermierce" dla
początkujących zawodników. Na uczestników czekać będą nagrody ufundowane przezzawody 20.10.21-1
Marszałka Województwa oraz sponsorów m.in: Radio Opole, Kino Helios, Sopelek i innych.

Klub sportowy UKS Start Opole istnieje już prawie 20 lat, a za 3 miesiące będzie obchodził swój rok jubileuszowy. Pod okiem i ręką fechmistrza Czesława Wojciechowskiego klub doczekał się swoich mistrzów oraz kadry narodowej i wojewódzkiej. Szermierze klubu uczestniczą w olimpiadach sportowych, pucharach Polski i Europy, reprezentując województwo opolskie i miasto Opole.

Szermierka wydaje się łatwa, gdy ktoś przygląda się jej z boku. Tymczasem to sport wymagający wytrwałości i intensywnego treningu. UKS Start Opole tworzy okazje sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi organizmu i charakteru szermierzy. Dlatego Klub gorąco zapraszają do przyłączania się wszystkich chętnych, bez względu na wiek czy płeć. Mile są widziane zarówno matki z dziećmi, jak i seniorzy.

Dodajmy, że Radio Opole od lat patronuje wydarzeniom organizowanym przez Klub Szermierczy UKS Start Opole i podobne jest i tym razem.

Zobacz także

2021-11-25, godz. 16:25, Patronaty - polecamy O jego życie 3 lata temu walczyła cała Polska – Dawidek Drapacz znów potrzebuje pomocy! Chłopiec urodził się z ciężką wadą serca i płuc oraz bardzo wąskimi tętnicami płucnymi. W Polsce, mimo starań lekarzy, wielu zabiegom i operacjom, wad tych nie udało się skorygować. Z każdym dniem jego serduszko było coraz… » więcej 2021-11-23, godz. 12:39, Patronaty - polecamy Stradivarius zagości w Filharmonii Opolskiej już w ten piątek! Już w najbliższy piątek (26.11) o godzinie 19:00 Filharmonia Opolska zaprasza na koncert z cyklu Strefa Gwiazd. Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Przemysława Neumanna wystąpią wraz z wybitnym wiolonczelistą Pablo Ferrándezem, który… » więcej 2021-11-23, godz. 12:14, Patronaty - polecamy Rozdanie nagród i wyróżnień laureatom 12. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego 2021 Jak podkreślają organizatorzy, konkurs ten jest doskonałą okazją do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. » więcej 2021-11-22, godz. 14:46, Patronaty - polecamy Czas na Magiczne Charytatywne Andrzejki! Już po raz piąty Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 13 w Opolu zaprasza na Magiczne Charytatywne Andrzejki. Wszystkie bilety-cegiełki w cenie 250 złotych od pary już się sprzedały. » więcej 2021-11-22, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Instytut Śląski w Opolu zaprasza na konferencję pt. "Wspólny mit czy źródło sporu politycznego? Dziedzictwo opozycji antykomunistycznej z trójstronnej polsko-czesko-niemieckiej… Instytut Śląski w Opolu zaprasza na międzynarodową konferencję naukową z cyklu Colloquium Opole, która odbędzie się w dniach 23-24 listopada. Jej tematem przewodnim będzie dziedzictwo polskiej, czeskiej i niemieckiej opozycji antykomunistycznej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »