Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-15, 18:43 Autor: Justyna Krzyżanowska

Rusza kampania „Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wparcie i edukacja”

Mammograf w SPZOZ Kędzierzyn-Koźle [fot. A. Pospiszyl]
Mammograf w SPZOZ Kędzierzyn-Koźle [fot. A. Pospiszyl]
Różowe Opole to kampania edukacyjna, skierowana do kobiet i ich bliskich, której celem jest zwiększenie wiedzy mieszkanek Opola i Opolszczyzny na temat ich praw i swobód obywatelskich w budowaniu świadomości i czujności onkologicznej w zakresie raka piersi oraz dostępu do darmowego pakietu zdrowotnego.
Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają głównie zachęcenie kobiet z regionu do regularnych badań piersi oraz wsparcie merytorycznie kobiety w chorobie i po jej pokonaniu. Dodajmy, że kampania Różowe Opole będzie zrealizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Świadomości Raka Piersi, który jest obchodzony na świecie od 1985 roku właśnie w październiku.

W opolskiej odsłonie kampanii udział weźmie grono ekspertów i uznanych specjalistów z zakresu onkologii oraz psychofizycznego wsparcia i rehabilitacji pacjentek po przebytej chorobie. Nie zabraknie przedstawicielek pacjentek.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Klub „Amazonka” przy Opolskim Centrum Onkologii, prof. Tomasz Halski (Wydział Nauk o Zdrowiu UO, prezes Przychodni Śródmieście w Opolu), dr n. med. Damian Ziętek (Centrum Medyczne Femina w Opolu), Ilona Zalesińska (kobieta w trakcie leczenia onkologicznego, która opowie o swoich doświadczeniach), dr Grzegorz Głąb (ginekolog – położnik, adiunkt Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego) oraz lek. med. Tomasz Sachanbiński, (kierownik Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Piersi, Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego).

Panele tematyczne konferencji Różowe Opole:

  • I panel: Zapobieganie i diagnostyka (profilaktyka);

  • II panel: Leczenie raka – rokowania. Psychoonkologia;

  • III panel: Obywatelski – na temat praw i swobodnego dostępu kobiet do opieki lekarskiej i informacji w obrębie psychofizycznego wsparcia oraz rehabilitacji pacjentek po przebytej chorobie.

Konferencja Różowe Opole odbędzie się w dniach 20-22.10.2021 r. (środa-piątek) w godz. 16:30-19:30 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego (plac Kopernika 11 w Opolu).

W programie opolskiej kampanii także bezpłatne badania w mammobusie w ramach finansowanego przez NFZ populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Mammobus stania na placu Kopernika w Opolu, także w dniach 20-22.10.2021 r. w godz. 16:30-19:30.

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Do udziału w październikowej kampanii zapraszają Miasto Opole, Stowarzyszenie Opolskie Kobiety Sukcesu oraz Muzeum Uniwersytetu Opolskiego.

Dodajmy, że Radio Opole objęło kampanię „Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wparcie i edukacja” patronatem medialnym.

Rusza kampania „Różowe Opole Kobiet Sukcesu. Pokonaj Raka – profilaktyka, wparcie i edukacja” [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2021-11-30, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Przyjdź, pomóż, kibicuj - VII Mikołajkowy Bieg w Żytniowie już w niedzielę Bieg to bardzo specyficzny, gdyż biegną w nim tylko Mikołajowie, Mikołajki, Aniołki, Diabełki, Elfiki, Renifery i inne postacie kojarzące się z okresem Świąt Bożego Narodzenia. A, że święta to magiczny czas, wydarzenie odbywa… » więcej 2021-11-30, godz. 15:06, Patronaty - polecamy Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - oddaj krew" już w niedzielę w Opolu Rusza akcja 'Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew'. Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem mikołajkowym w najbliższą niedzielę (05.12) w samo południe przy zachodniej pierzei Rynku w Opolu, gdzie stanie krwiobus Regionalnego Centrum… » więcej 2021-11-30, godz. 14:31, Patronaty - polecamy Recital fortepianowy Mateusza Maciołka W najbliższy piątek (3.12) w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu będzie okazja posłuchania recitalu fortepianowego pochodzącego z Opolszczyzny pianisty, który aktualnie kształci się na Akademii Muzycznej im. Stanisława… » więcej 2021-11-30, godz. 13:06, Patronaty - polecamy Pobiegną przez rozświetloną świątecznie Nysę Już 4 grudnia odbędzie się I Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski. Przed uczestnikami dystans 5,5 km. Start o godz. 19:00 przy Hali Nysa na ul. Sudeckiej. » więcej 2021-11-30, godz. 11:29, Patronaty - polecamy Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu od 3 do 24 grudnia Tradycyjnie w grudniu w centrum Opola odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez kilkudziesięciu wystawców z rękodziełem i ozdobami świątecznymi, zakupić świąteczne przysmaki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »