Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-14, 16:17 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było"

"Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" - pierwszy koncert już w niedzielę! [fot. materiały organizatora]
"Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" - pierwszy koncert już w niedzielę! [fot. materiały organizatora]
"Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" - to cykl koncertów poświęcony twórczości dwóch gigantów muzyki barokowej: Johannowi Sebastianowi Bachowi i Georgeowi Friedrichowi Händlowi. Drogi twórcze obu kompozytorów-równolatków przebiegały w nieco innych kierunkach, a oni sami nigdy się osobiście nie spotkali. Pierwszy z koncertów już w najbliższą niedzielę (17.10) o godz. 18:00. Wystąpią soliści: Katarzyna Bienias i Judyta Tupczyńska, a także zespół muzyki dawnej Musarion oraz Zespół Wokalny Ars Chori. Dyrygentem będzie Zbigniew Tupczynski, który też cały wydarzenie poprowadzi.

Kolejne koncerty w ramach cyklu zaplanowano na 24 października i 14 listopada.
Bach i Händl choć nigdy się osobiście nie spotkali, wiedzieli o sobie i śledzili swoją twórczość, nieustannie się nią nawzajem inspirując. Wokół obu twórców z czasem narosła legenda mówiąca o ich hipotetycznym spotkaniu. Nawiązuje do niej sztuka Paula Barza pt. „Kolacja na cztery ręce”. W ramach cyklu twórczość Bacha i Händla ukazuje koncertowe, kantatowe i oratoryjne dokonania kompozytorów. Koncerty wykonywane są przez uznanych solistów, chór oraz zespoły muzyczne grające na instrumentach dawnych. Kierownictwo artystyczne nad cyklem objęła Judyta Tupczyńska.

Miejscem wydarzenia będzie Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego na Zamku Odrowążów w Kamieniu Śląskim. Wstęp jest bezpłatny, ale wymagane są wejściówki. Wejściówki dostępne są na stronie: https://goout.net/pl/ lub telefonicznie 604 268 736.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ars Chori. Partnerami: Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, Zamek Odrowążów w Kamieniu Śląskim. Radio Opole jest patronem medialnym. Koncerty dofinansowane są przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Daty koncertów:
  • 17 października, godz. 18:00
  • 24 października, godz. 18:00
  • 14 listopada, godz. 18:00


Plakat

Zobacz także

2021-11-16, godz. 21:10, Patronaty - polecamy Premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska" w ramach projektu ,,Teatrem w (O!)polskie" już w czwartek w Wołczynie Wielkimi krokami zbliża się premiera spektaklu ,,Baba (O!)polska'. W roli tytułowej wystąpi śpiewaczka, solistka, aktorka Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu - Elżbieta Kłosińska. Spektakl zostanie pokazany w najbliższy czwartek… » więcej 2021-11-16, godz. 19:26, Patronaty - polecamy TerePaczków od piątku do niedzieli pełen koncertów Już w najbliższy piątek (19.11) rozpoczną się XXVI Ogólnopolskie Prezentacje Muzyczne TerePaczków. W programie trzydniowej imprezy oprócz koncertów, także warsztaty akustyczno - muzyczne. „Śpiewamy polskie piosenki z duszą i… » więcej 2021-11-16, godz. 16:50, Patronaty - polecamy Miejski Dom Kultury w Oleśnie zaprasza na koncert Michała Kielaka i Jakuba Andrzejewskiego Miejski Dom Kultury w Oleśnie i Fundacja Blues Opole wraz z współorganizatorami zapraszają młodzież z powiatu oleskiego do udziału w akcji 'W zdrowym ciele, zdrowy duch, bo to do pracy pierwszy krok', w ramach której planowane jest… » więcej 2021-11-16, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Walczy, bo chce żyć - można pomóc uczestnicząc w niesamowitym koncercie w Oleśnie Michał Kielak i Jakub Andrzejewski to artyści, których koncertu będzie można posłuchać już w najbliższy wtorek (23.11) w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie. Początek o godz. 17:30. Wydarzenie jest jedną z akcji w ramach działań… » więcej 2021-11-16, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Wieczór z muzyką organową w Filharmonii Opolskiej Karol Mossakowski powraca na opolską scenę. Artysta jest uważany za jednego z najzdolniejszych organistów młodego pokolenia. W najbliższy piątek (19.11) wystąpi wraz z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »