Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-14, 16:17 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było"

"Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" - pierwszy koncert już w niedzielę! [fot. materiały organizatora]
"Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" - pierwszy koncert już w niedzielę! [fot. materiały organizatora]
"Bach vs. Händel, czyli spotkanie, którego nie było" - to cykl koncertów poświęcony twórczości dwóch gigantów muzyki barokowej: Johannowi Sebastianowi Bachowi i Georgeowi Friedrichowi Händlowi. Drogi twórcze obu kompozytorów-równolatków przebiegały w nieco innych kierunkach, a oni sami nigdy się osobiście nie spotkali. Pierwszy z koncertów już w najbliższą niedzielę (17.10) o godz. 18:00. Wystąpią soliści: Katarzyna Bienias i Judyta Tupczyńska, a także zespół muzyki dawnej Musarion oraz Zespół Wokalny Ars Chori. Dyrygentem będzie Zbigniew Tupczynski, który też cały wydarzenie poprowadzi.

Kolejne koncerty w ramach cyklu zaplanowano na 24 października i 14 listopada.
Bach i Händl choć nigdy się osobiście nie spotkali, wiedzieli o sobie i śledzili swoją twórczość, nieustannie się nią nawzajem inspirując. Wokół obu twórców z czasem narosła legenda mówiąca o ich hipotetycznym spotkaniu. Nawiązuje do niej sztuka Paula Barza pt. „Kolacja na cztery ręce”. W ramach cyklu twórczość Bacha i Händla ukazuje koncertowe, kantatowe i oratoryjne dokonania kompozytorów. Koncerty wykonywane są przez uznanych solistów, chór oraz zespoły muzyczne grające na instrumentach dawnych. Kierownictwo artystyczne nad cyklem objęła Judyta Tupczyńska.

Miejscem wydarzenia będzie Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego na Zamku Odrowążów w Kamieniu Śląskim. Wstęp jest bezpłatny, ale wymagane są wejściówki. Wejściówki dostępne są na stronie: https://goout.net/pl/ lub telefonicznie 604 268 736.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ars Chori. Partnerami: Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, Zamek Odrowążów w Kamieniu Śląskim. Radio Opole jest patronem medialnym. Koncerty dofinansowane są przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Daty koncertów:
  • 17 października, godz. 18:00
  • 24 października, godz. 18:00
  • 14 listopada, godz. 18:00


Plakat

Zobacz także

2021-11-30, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Przyjdź, pomóż, kibicuj - VII Mikołajkowy Bieg w Żytniowie już w niedzielę Bieg to bardzo specyficzny, gdyż biegną w nim tylko Mikołajowie, Mikołajki, Aniołki, Diabełki, Elfiki, Renifery i inne postacie kojarzące się z okresem Świąt Bożego Narodzenia. A, że święta to magiczny czas, wydarzenie odbywa… » więcej 2021-11-30, godz. 15:06, Patronaty - polecamy Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - oddaj krew" już w niedzielę w Opolu Rusza akcja 'Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew'. Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem mikołajkowym w najbliższą niedzielę (05.12) w samo południe przy zachodniej pierzei Rynku w Opolu, gdzie stanie krwiobus Regionalnego Centrum… » więcej 2021-11-30, godz. 14:31, Patronaty - polecamy Recital fortepianowy Mateusza Maciołka W najbliższy piątek (3.12) w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu będzie okazja posłuchania recitalu fortepianowego pochodzącego z Opolszczyzny pianisty, który aktualnie kształci się na Akademii Muzycznej im. Stanisława… » więcej 2021-11-30, godz. 13:06, Patronaty - polecamy Pobiegną przez rozświetloną świątecznie Nysę Już 4 grudnia odbędzie się I Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski. Przed uczestnikami dystans 5,5 km. Start o godz. 19:00 przy Hali Nysa na ul. Sudeckiej. » więcej 2021-11-30, godz. 11:29, Patronaty - polecamy Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu od 3 do 24 grudnia Tradycyjnie w grudniu w centrum Opola odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez kilkudziesięciu wystawców z rękodziełem i ozdobami świątecznymi, zakupić świąteczne przysmaki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »