Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-06, 12:09 Autor: Agnieszka Lubczańska

Mietek Jurecki z solową płytą "Telefon zaufania"

Premierowy singiel z nowego albumu Mietka Jureckiego pt. "Nie wszyscy umierają" zapowiada nową solową płytę artysty pt. "Telefon zaufania"
We wszystkich serwisach streamingowych można już znaleźć pierwszy singiel Mietka Jureckiego pt. "Nie wszyscy umierają” z jubileuszowego, podwójnego albumu artysty pt. "Telefon zaufania", nad którym Radio Opole objęło patronat medialny. Premiera płyty na początku listopada! Artysta 3 października skończył 65 lat. - Moja najnowsza płyta pokaże jakim będę emerytem – stwierdził Mietek Jurecki [źródło: profil facebookowy artysty].
Wydany przez BNB RECORDS box zawiera dwa krążki: "Homo Sapiens” i "Telefon zaufania”. To zupełnie nowa solowa odsłona muzyka, który przez wiele lat współpracował z Budką Suflera. Na jednej z płyt jest muzyka stworzona, do widowiska Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Autorem wszystkich tekstów jest Staszek Głowacz. - Na drugiej płycie pokażę jakim jestem emerytem – tak o płycie „Telefon zaufania” mówi Jurecki w wywiadzie Wojciecha Wytrążeka w „Magazynie Gitarzysta”.

- Doskonale wiem jak gra się rockowo na gitarze, więc nie będą to spokojne piosenki i z pewnością będzie tam słychać moją rockową duszę! Z tej muzyki już jestem bardzo dumny. [źródło https://magazyngitarzysta.pl/muzyka/wywiady/43042-mietek-jurecki]

Płyta 'Telefon zaufania' [fot. materiały BNB RECORDS]Artysta nagrał materiał skomponowany w całości przez siebie do tekstów Staszka Głowacza, Bogdana Olewicza i Tomasza Zeliszewskiego. Autorem obrazów na całym wydawnictwie jest Filip Skowroński.

- Nie zastanawiałem się długo nad tym, w jaki sposób uczcić swoje 65. urodziny. Jest dla mnie oczywiste, że skoro jestem muzykiem, to powinienem taki jubileusz uczcić muzycznie. Postanowiłem tym razem nie nagrywać kolejnego albumu z melodyjnymi piosenkami, chociaż od melodii nie ucieknę, ponieważ urodziłem się w kraju słowiańskim, gdzie najważniejszą wartością muzyczną jest właśnie melodia. (...) Mój nowy solowy album zawiera muzykę, która na przestrzeni lat zawsze bardzo mnie pociągała, natomiast do tej pory nie miałem okazji skomponować jej i nagrać. Jak pewnie Państwo usłyszycie, nadal nie przejmuję się modnymi stylami i wskazówkami decydentów medialnych. Gram tak, jak lubię i jestem dumny z tego, że w moim wieku stać mnie na tyle muzycznej energii – mówi Mietek Jurecki [źródło: materiały nadesłane przez wydawnictwo].

Posłuchaj tu: https://open.spotify.com/album/5OQqINiqRYcxWyDQwHroFF

Płyta 'Telefon zaufania' [fot. materiały BNB RECORDS]Mieczysław Jurecki urodził się we Wrocławiu. Jest basistą, gitarzystą, kompozytorem i aranżerem. Nagrał ponad 200 płyt i brał udział w niezliczonych sesjach nagraniowych dla Polskiego Radia. W 1981 trafił do Budki Suflera, w której z przerwami grał do 2003. W międzyczasie nagrywał solowe płyty, brał udział w niezliczonych projektach jako muzyk sesyjny, a z założonym przez siebie zespołem Półbuty (m.in. Marek Raduli, Tomasz Zeliszewski) nagrał płytę "To twoje życie i twoje marzenia" (2001). W 1998 nagrał solową płytę "12 sprawiedliwych", w nagraniu której uczestniczyli czołowi polscy gitarzyści. płyta została przez magazyn „Gitara i bas” uhonorowana tytułem "Wydawnictwo Roku", a Jurecki – tytułem najlepszego polskiego gitarzysty basowego. Ostatnio podczas koncertu wręczono artyście certyfikat nadania przez serwis Online Star Register imienia „Mietek Jurecki” jednej z gwiazd w gwiazdozbiorze Lyre.

[źródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Jurecki, oficjalna strona artysty]

Zobacz także

2021-11-03, godz. 14:04, Patronaty - polecamy IX Festiwal Piosenki Jesiennej Przedszkolaka Przedszkolaki z całej gminy Głogówek wezmą udział w Festiwalu Piosenki Jesiennej organizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Twardawie. Festiwal odbędzie się w najbliższy czwartek (04.11). Początek o godz… » więcej 2021-11-02, godz. 16:42, Patronaty - polecamy IV Festiwal Artystyczny "Tobie Polsko" - gala finałowa już w niedzielę w Krasiejowie 37 wykonań solistek i jednego solisty oraz 56 prac plastycznych zostało poddanych ocenie przez jury IV Festiwalu Artystycznego 'Tobie Polsko'. Festiwal jest okazją do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Laureaci zaprezentują… » więcej 2021-11-02, godz. 14:31, Patronaty - polecamy "Opolski cmentarz żydowski w XX wieku" - spotkanie z autorami książki Premiera książki 'Opolski cmentarz żydowski w XX wieku' oraz spotkanie z jej autorami: ks. prof. Stanisławem Rabiejem i Haliną Łabęcką - to wydarzenie, na które zaprasza w najbliższy poniedziałek (08.11) Wojewódzka Biblioteka Publiczna… » więcej 2021-11-02, godz. 13:22, Patronaty - polecamy Początek listopada w filharmonii pełen koncertów Początek listopada w Filharmonii Opolskiej pełen wydarzeń. W repertuarze zaduszki jazzowe, koncert dedykowany dzieciom, a także ciekawie zapowiadający się koncert kameralny, podczas którego wystąpi gitarowy kwartet. Szczegóły wydarzeń… » więcej 2021-11-02, godz. 12:22, Patronaty - polecamy Wieczór z Barbarą Krafftówną w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na niezwykły wieczór z wybitną aktorką teatralną i filmową, artystką kabaretową i piosenkarką - Barbarą Krafftówną, a to za sprawą opolskiej premiery filmu dokumentalnego pt. 'Krafftówna… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »