Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-23, 15:30 Autor: Paula Hołubowicz [materiały organizatora]

Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców!

Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców!
Festiwal Reportażu Sportowego „Patyk” po raz drugi nagrodzi najlepszych twórców!
TVP3 Opole zaprasza na II Festiwal Reportażu Sportowego PATYK, który odbędzie się w dniach 23 - 25 września w Studenckim Centrum Kultury Opolu. Na miłośników sportu czekają 2 dni pokazów reportaży konkursowych, dyskusja z autorami a także spotkania z gośćmi specjalnymi: Pawłem Fajdkiem, Maciejem Iwańskim oraz Krzysztofem Stanowskim. Gala finałowa (obowiązują zaproszenia) w najbliższą sobotę (25.09).
Festiwal ten to jedyny taki, który gromadzi w jednym miejscu twórców poruszających tematykę sportową. Nazwa jest upamiętnieniem zmarłego opolanina - Tomasza Drąga, który w piłkarskim świecie znany był jako „Patyk”. Wieloletni zawodnik Odry Opole, który podczas meczu Śląska - Łubniany zasłabł i nie odzyskał przytomności. Miał 40 lat.

Twórcy materiałów przedstawią swoim widzom bohaterów, którzy poświęcają życie aktywności fizycznej, nierzadko morderczym wysiłkom, pokonując swoje własne granice, ucząc się współzawodnictwa i rywalizacji.

W konkursie głównym bierze udział 20 reportaży. Wśród nich znajdują się zarówno materiały ośrodków regionalnych TVP jak i twórców niezrzeszonych. Widzowie będą mieli dwie okazje zobaczyć każdy z reportaży na bezpłatnych projekcjach konkursowych i oddać swój głos na jego zdaniem najlepszy reportaż.

W skład kapituły weszli między innymi piłkarz ręczny Artur Siódmiak, były selekcjoner Antoni Piechniczek czy właściciel serwisu Weszło.com Krzysztof Stanowski. Na zwycięzcę festiwalu czeka nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowana przez prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. W ręce wszystkich laureatów trafią statuetki wykonane w pracowni Mariana Molendy. - Przypominają wyglądem patyki. „Patyk” to był boiskowy pseudonim Tomasza Drąga, piłkarza i zawodowego strażaka który zmarł nagle, podczas meczu, w marcu 2016 roku.

Organizatorami II Festiwalu Reportażu Sportowego „Patyk” jest TVP3 Opole, a Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
PLAKAT 2.FESTIWALU PATYK

Zobacz także

2021-10-22, godz. 16:56, Patronaty - polecamy XXVI Seminarium Śląskie od wtorku, w tym roku do posłuchania także on-line! Rok setnej rocznicy plebiscytu górnośląskiego oraz III powstania śląskiego to wydarzenia epokowe dla dziejów Górnego Śląska i to te rocznice będą tematem przewodnim XXVI Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Na finał jubileuszowa gala w Filharmonii Opolskiej - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji jeszcze do 12 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać wystawę pt. „Starodruki PBW w nowej odsłonie…”, a już… » więcej 2021-10-22, godz. 13:30, Patronaty - polecamy Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat” zaprasza na koncert oficjalnie inaugurujący jej działalność. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (30.10) o godz. 18:00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubc… » więcej 2021-10-22, godz. 10:46, Patronaty - polecamy Książka "Die alive - Umrzeć żywym" Ewy Beaty Anklewicz „Mam 31 lat i 5 miesięcy, a czuję się jakbym miała 90. Dodam jeszcze raz: kocham życie i żyć chcę, choć cierpię męki. Lecz życie ma się jedno i trzeba je szanować, jakie by nie było” - te słowa kieruje do nas Ewa, autorka… » więcej 2021-10-21, godz. 15:37, Patronaty - polecamy „Memento Vitae 2021 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 19:00 na antenie Radia Opole! 1 listopada zapraszamy do posłuchania transmisji koncertu „Memento Vitae”. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat wieczorem na cmentarzu Rakowickim w Krakowie w Dzień Wszystkich Świętych. W tym roku wystąpi plejada artystów:… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »