Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-09-22, 08:27 Autor: Justyna Krzyżanowska

Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Ewelina Laxy]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Ewelina Laxy]
Zdjęcie ilustracyjne, Modraszka (Cyanistes caeruleus) [fot. Łukasz Berlik, Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze]
Zdjęcie ilustracyjne, Modraszka (Cyanistes caeruleus) [fot. Łukasz Berlik, Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze]
Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu i okolicach. W tym toku organizatorzy zaplanowali trzy wycieczki.
Podczas pierwszej z nich uczestnicy poznają przyrodę, historię i zabytki Gosławic, Zawady i Kępy. W programie także spacer po okolicy kamieniołomów cementowni Silesia i Odra. Długość trasy to ok. 16 km, udział w wycieczce będzie można jednak zakończyć wcześniej. Przewodnikami wycieczki będą Łukasz Berlik i Łukasz Furowicz. Zbiórka na przystanku Pużaka - Pętla o godz. 9:50 w sobotę 25.09.2021 r.

Druga wycieczka będzie okazją do poznania przyrody, historii i zabytków Grotowic i Przywór – uczestnicy wybiorą się m.in. nad lokalne zbiorniki wodne i do lasu. Długość pełnej trasy to ok. 20 km, udział w wycieczce będzie można jednak zakończyć znacznie wcześniej (np. na stacji kolejowej w Przyworach). Przewodnikami wycieczki będą Łukasz Berlik i Łukasz Furowicz. Zbiórka na przystanku Oświęcimska - Złota o godz. 9:40 w niedzielę 26.09.2021 r.

Podczas trzeciej i ostatniej z cyklu tegorocznych wycieczek uczestnicy poznają przyrodę, historię i zabytki Kolonii Gosławickiej, Suchego Boru, Kamionki, Falmirowic, a trasę zakończą w Chrząstowicach. Długość trasy to ok. 14 km, udział w wycieczce będzie można jednak zakończyć wcześniej (np. w Suchym Borze – uczestnicy wycieczki przejdą obok stacji kolejowej). Przewodnikami wycieczki będą Łukasz Berlik i Zbigniew Stańczak, były prezes Stowarzyszenia Miłośników Niwek. Będzie można ponadto wysłuchać lokalnych prelegentów. Zbiórka na przystanku Tysiąclecia - Kościół (czyli przed kościołem św. Jacka w Kolonii Gosławickiej) o godz. 9:45 w sobotę 09.10.2021 r.

Na cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych zaprasza Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze. Dodajmy, że zadanie publiczne „Opolskie Wycieczki Przyrodniczo-Historyczne 2021” jest współfinansowane przez Miasto Opole.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Radio Opole objęło cykl tegorocznych Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych patronatem medialnym.

Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych [fot. materiały organizatora]

Zobacz także

2021-10-22, godz. 16:56, Patronaty - polecamy XXVI Seminarium Śląskie od wtorku, w tym roku do posłuchania także on-line! Rok setnej rocznicy plebiscytu górnośląskiego oraz III powstania śląskiego to wydarzenia epokowe dla dziejów Górnego Śląska i to te rocznice będą tematem przewodnim XXVI Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Na finał jubileuszowa gala w Filharmonii Opolskiej - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji jeszcze do 12 listopada w Muzeum Śląska Opolskiego można oglądać wystawę pt. „Starodruki PBW w nowej odsłonie…”, a już… » więcej 2021-10-22, godz. 13:30, Patronaty - polecamy Koncert chóru "Angelus Cantat" oficjalnie rozpocznie działalność głubczyckiej szkoły chóralnej Głubczycka Szkoła Chóralna 'Angelus Cantat” zaprasza na koncert oficjalnie inaugurujący jej działalność. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (30.10) o godz. 18:00 w Auli Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Głubc… » więcej 2021-10-22, godz. 10:46, Patronaty - polecamy Książka "Die alive - Umrzeć żywym" Ewy Beaty Anklewicz „Mam 31 lat i 5 miesięcy, a czuję się jakbym miała 90. Dodam jeszcze raz: kocham życie i żyć chcę, choć cierpię męki. Lecz życie ma się jedno i trzeba je szanować, jakie by nie było” - te słowa kieruje do nas Ewa, autorka… » więcej 2021-10-21, godz. 15:37, Patronaty - polecamy „Memento Vitae 2021 - koncert bez bisów i oklasków”. Premiera 1 listopada po 19:00 na antenie Radia Opole! 1 listopada zapraszamy do posłuchania transmisji koncertu „Memento Vitae”. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat wieczorem na cmentarzu Rakowickim w Krakowie w Dzień Wszystkich Świętych. W tym roku wystąpi plejada artystów:… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »