Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-08-04, 16:18 Autor: Justyna Krzyżanowska

Przed nami III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki" – poznaj szczegóły!

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i dziatki" 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i dziatki" 2019 [fot. Katarzyna Doros]
Już po raz trzeci organizatorzy Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki" wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu zapraszają na ucztę literacką.
Wśród głównych celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in. wspólne spędzenie czasu z książką i ze sobą nawzajem. Zdaniem Fundacji Czas Dzieci, właśnie dziś niezwykle ważne jest budowanie międzypokoleniowych więzi, w ramach których dziadkowie, rodzice i dzieci mogą czerpać ukojenie, spokój i poczucie sensu wynikające ze wspólnych doświadczeń.

Tegoroczny program Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki" obejmuje działania głównie w 7 miastach: Warszawa, Sopot, Gdynia, Lublin, Wrocław, Katowice i Opole. Ponadto, organizatorzy przewidują także wydarzenia okołofestiwalowe w Krakowie innych mniejszych miastach oraz liczne wydarzenia online.

Program III Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki" w Opolu:

  • 10:30-12:00 – "Przyjaźń (nie)doskonała na łamach komiksu", czyli wielkoformatowy warsztat komiksowy z Bereniką Kołomycką,

  • 12:00-13:00 – „Czytanie pełne skarbów!” – warsztaty sensoryczne z Małgorzatą Swędrowską,

  • 14:00-16:00 – Ostry Dyżur Literacki – akcja dla dzieci ze szczególnymi potrzebami (w szczególności niepełnosprawnością ruchową, głuchych oraz niewidomych).

III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki" odbędzie się 07.08.2021 r. (sobota) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wstęp na wydarzenia jest wolny, niezbędna jest jednak wcześniejsza rezerwacja dostępna na stronie organizatora.

Ponadto, w MBP w Opolu zaplanowano także wystawę komiksów wyróżnionych w konkursie im. J. Christy. Wystawę będzie można zobaczyć w dniach 07.08-06.09.2021 r.

Dodajmy, że na III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i Dziatki" zaprasza Fundacja Czas Dzieci, a Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Przed nami III Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Zobacz także

2021-09-20, godz. 20:19, Patronaty - polecamy Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (24.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się na pl. Wolności w Kędzierzynie-Koźlu od godz. 17:00. Podczas pikniku będzie… » więcej 2021-09-20, godz. 19:43, Patronaty - polecamy Praca badawczo-terenowa Magdaleny Poprawki Magdalena Poprawka z grupy Opolskie Dziouchy odwiedza twórców ludowych na Opolszczyźnie i zbiera informacje dotyczące wzoru opolskiego. Jest laureatką stypendium Marszałkowskie Talenty. Przedsięwzięcie jest bardzo czasochłonne, bo… » więcej 2021-09-20, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Jubileusz 70-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji miały miejsce wykłady otwarte, wydany został pamiątkowy stempel i okolicznościowa pocztówka, uruchomiono także specjalną podstronę… » więcej 2021-09-20, godz. 14:13, Patronaty - polecamy III Opolski Kongres Młodzieży startuje już w piątek. Rejestracja trwa! 'Nie jesteś sam!' - to hasło przewodnie III Opolskiego Kongresu Młodzieży, którego w tym roku tematem przewodnim będzie zdrowie psychiczne młodych osób oraz motywacja do podejmowania aktywności. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy… » więcej 2021-09-20, godz. 12:04, Patronaty - polecamy 5. Festiwal Kultur i Języków Świata - zobacz, co w programie! Cztery spotkania autorskie w Ogrodzie WBP, do tego spotkania on-line z gośćmi z zagranicy (wszystkie będą do obejrzenia na Facebooku biblioteki) i wreszcie projekcje filmowe, czy Europejski Dzień Języków w Bibliotece Austriackiej -… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »