Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-01-26, 19:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wyjątkowa okazja obejrzenia spektaklu „Miejskie Ziółka”!

Wyjątkowa okazja obejrzenia spektaklu „Miejskie Ziółka”!
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu uruchomił platformę TJK ONLINE. Dzięki temu - widzowie mogą oglądać spektakle z repertuaru teatru, pozostając we własnym domu i doświadczać, choć części emocji, jakie towarzyszą przedstawieniom „na żywo”. Już w najbliższy piątek (29.01) będzie okazja obejrzenia spektaklu, który miał swoją premierę jesienią zeszłego roku.
Muzyczny spektakl „Miejskie Ziółka" otworzył sezon w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Premiera odbyła się 3 października na Scenie Modelatornia, a poprzedziła ją wrześniowa premiera podczas Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi. Po zaledwie kilku spektaklach, nowe obostrzenia - ze względu na pandemię koronawirusa - uniemożliwiły prezentację. Będzie wyjątkowa okazja, by przedstawienie obejrzeć, tym bardziej, że już zdążył zebrać pozytywne opinie recenzentów i widzów.

„Miejskie ziółka" to postapokaliptyczna wizja świata zdominowanego przez… naturę. Co by było, gdyby pewnego dnia człowiek stracił kontrolę, a przyroda przejęła utraconą władzę nad betonową metropolią? – pytają twórcy przedstawienia. Rytm miejskiej muzyki przeplata się tu z muzycznym pejzażem natury. Mitologie i obyczaje dotyczące świata roślin splatają się z pytaniami na temat ekologii i wspólnej przyszłości ludzi w naturze. Więcej informacji na stronie teatru.

Reżyserką spektaklu, współautorką scenariusza i autorką muzyki jest Natasza Sołtanowicz. W spektaklu grają: Joanna Osyda, Karol Kossakowski i Kacper Sasin. Autorką scenografii i kostiumów jest Marianna Syska. Dramaturgia i teksty piosenek to dzieło Joanny Kowalskiej, która jest także współautorką scenariusza, a aranżacji muzycznej dokonał Grzegorz Bieńko. Partnerem i koproducentem spektaklu jest Festiwal Czterech Kultur w Łodzi.

Spektakl będzie dostępny przez 24 godziny od najbliższego piątku (29.01) od godz. 18:00. Bilety nie są potrzebne!

Przejdź na platformę TJK ONLINE.

Zobacz także

2021-03-01, godz. 13:51, Patronaty - polecamy Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny 2020 wybrany! Już po raz piąty TVP3 Opole zorganizowało plebiscyt Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny. Tym razem o zwycięstwo rywalizowało 25 bramek zdobytych w 2020 roku, które dostały się do finału. Łącznie oddano ponad 780 głosów. Jak co roku… » więcej 2021-02-25, godz. 13:09, Patronaty - polecamy Zespół Raz Dwa Trzy świętuje 30-lecie istnienia. Koncert w FO 6 marca w Filharmonii Opolskiej wystąpi zespół Raz Dwa Trzy, który trasą koncertową '30 lat jak jeden koncert', świętuje jubileusz swojego istnienia. » więcej 2021-02-24, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Laureatka Paszportu Polityki - Mira Marcinów - będzie gościć w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Autorka powieści „Bezmatek” spotka się z czytelnikami WBP w Opolu. Spotkanie z pisarką odbędzie się online w najbliższą sobotę, 27 lutego o godz. 17:00, poprzez facebookowy profil biblioteki. » więcej 2021-02-24, godz. 15:08, Patronaty - polecamy W Opolu zapowiada się sportowy weekend pod znakiem judo Przed nami pierwsze tegoroczne zawody judo w naszym kraju ujęte w kalendarzu Polskiego Związku Judo - w Opolu zostanie rozegrany Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Do stolicy regionu przyjadą młodzi zawodnicy z całego kraju, którzy… » więcej 2021-02-23, godz. 16:22, Patronaty - polecamy W Filharmonii Opolskiej w tym tygodniu muzyka klasyczna i dwa koncerty Michała Bajora Filharmonia Opolska funkcjonuje na 100%, mimo że może sprzedawać bilety tylko dla 50% widowni. W tym tygodniu można wybrać się na koncert symfoniczny, a w weekend wystąpi długo oczekiwany przez opolską publiczność Michał Bajor. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »