Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-01-25, 09:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zygmunt Bauman bohaterem spotkania z Dariuszem Rosiakiem

Zygmunt Bauman [fot. Wikimedia Commons]
Zygmunt Bauman [fot. Wikimedia Commons]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Znany na całym świecie wybitny socjolog, autor pojęcia „płynna nowoczesność”, a także idei Holocaustu, jako ubocznego produktu oświecenia, oskarżany o relatywizm, ale cytowany przez Benedykta XVI i doceniony przez papieża Franciszka - Zygmunt Bauman będzie bohaterem najbliższego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
9 stycznia minęła 3 rocznica śmierci profesora, a jesienią zeszłego roku ukazała się pierwsza na świecie biografia znanego socjologa. Jej autorem jest reportażysta Dariusz Rosiak, który w grudniu 2020 roku został uhonorowany nagrodą Dziennikarza Roku 2020 magazynu „Press”. Prowadził audycję „Raport o stanie świata” w radiowej Trójce, obecnie tworzy podcast pod tym samym tytułem. Przez wiele lat był związany z „Rzeczpospolitą”, gdzie publikował w dodatku „Plus Minus”.

Po rozmowach z córkami bohatera tej książki, jego przyjaciółmi i krytykami, po przewertowaniu tomów dzieł i stosów korespondencji (także niepublikowanej) autor tworzy fascynujący obraz, który można podsumować jednym budzącym emocje słowem: Bauman” [opis pochodzi od wydawcy, źródło: https://www.facebook.com/wydawnictwomando]

Ze względu na wciąż trwające obostrzenia epidemiologiczne, spotkanie odbędzie się on-line. Poprowadzi je Wojciech Bonowicz. Początek we wtorek (26.01) o godz. 18:00. Spotkanie będzie transmitowane i dostępne też później na profilu facebookowym biblioteki - przejdź na profil MBP.
Zygmunt Bauman bohaterem spotkania z Dariuszem Rosiakiem

Zobacz także

2021-04-07, godz. 14:49, Patronaty - polecamy XX Jubileuszowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach zostały przełożone na czerwiec Nowy termin XX Jubileuszowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach to 1-6 czerwca. Termin zapisów został przedłużony do 25 maja. Osoby, które zapisały się do tej pory, pozostają na liście startowej chyba… » więcej 2021-04-07, godz. 14:09, Patronaty - polecamy Poznaj Polski Multimedialny Raport Klimatyczny podczas II Szczytu Klimatycznego TOGETAIR To pierwsze tak kompleksowe ujęcie zagadnień poruszonych podczas I Szczytu Klimatycznego 2020, a także podsumowanie dyskusji wokół kluczowych dla Polski wyzwań ekologicznych. Mowa o Polskim Multimedialnym Raporcie Klimatycznym, który… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34, Patronaty - polecamy Koncerty muzyki organowej i kameralnej zabrzmią w Kluczborku „Wyjątkowi artyści, wspaniała muzyka, niesamowita atmosfera” - tak Kluczborskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej rekomendują ich organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się po raz 36. Od maja do października usłyszymy w jego ramach… » więcej 2021-04-06, godz. 16:44, Patronaty - polecamy Spektakl „Testosteron” - data premiery w Opolu ponownie przełożona „Testosteron” - kultowa komedia teatralna Andrzeja Saramonowicza, która w 2007 roku doczekała się także ekranizacji, tym razem w wykonaniu aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w… » więcej 2021-04-06, godz. 16:35, Patronaty - polecamy Stwórz film czasów zarazy, weź udział w konkursie "Covideo"! Konkurs na twórcze nagranie wideo z czasów zarazy ogłosił Prudnicki Ośrodek Kultury. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 maja. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »