Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-11-24, 14:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

Finał konkursu literackiego "Ze Śląskiem na Ty" już 11 grudnia - zobacz transmisję!

Finał konkursu literackiego "Ze Śląskiem na Ty" przeniesiony na grudzień [fot. https://pixabay.com/pl]
Finał konkursu literackiego "Ze Śląskiem na Ty" przeniesiony na grudzień [fot. https://pixabay.com/pl]
Łubniański Ośrodek Kultury informuje, że finał XXVII Regionalnego Konkursu Literackiego “Ze Śląskiem na Ty” odbędzie się - nie jak planowano pierwotnie 28 listopada, a 11 grudnia. Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube ośrodka od godz. 18:00.
Uczestnicy mieli za zadanie napisanie i przesłanie niepublikowanej wcześniej pracy pisemnej, napisanej w śląskiej gwarze lub w języku literackim na temat obrzędów, legend, podań, ważnych wydarzeń lokalnych, historii rodzinnych, biografii mieszkańców, ginącego rzemiosła, zwyczajów i obyczajów, etc. Mogli pisać o wszystkim, co ich zdaniem zasługiwało na uwagę i z ich punktu widzenia jest ważne dla kultury naszego regionu. Praca miała być autorska, napisana z przekazów bądź osobistych doświadczeń i przeżyć autora.

W tym roku nadesłane na konkurs prace oceniła komisja w składzie: prof. U.O. dr hab. Teresa Smolińska, prof. zw. dr hab. Bogusław Wyderka, mgr Piotr Badura oraz o. SVD ks. dr Henryk Kałuża.

Obejrzyj transmisję w finału konkursu (11.12.2020, godz. 18:00)

Pomysłodawcą Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty" jest Krystian Czech, dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

XXVII Regionalny Konkurs Literacki 'Ze Śląskiem na Ty'
XXVII Regionalny Konkurs Literacki 'Ze Śląskiem na Ty'

Zobacz także

2021-02-24, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Laureatka Paszportu Polityki - Mira Marcinów - będzie gościć w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Autorka powieści „Bezmatek” spotka się z czytelnikami WBP w Opolu. Spotkanie z pisarką odbędzie się online w najbliższą sobotę, 27 lutego o godz. 17:00, poprzez facebookowy profil biblioteki. » więcej 2021-02-24, godz. 15:08, Patronaty - polecamy W Opolu zapowiada się sportowy weekend pod znakiem judo Przed nami pierwsze tegoroczne zawody judo w naszym kraju ujęte w kalendarzu Polskiego Związku Judo - w Opolu zostanie rozegrany Puchar Polski Juniorek i Juniorów. Do stolicy regionu przyjadą młodzi zawodnicy z całego kraju, którzy… » więcej 2021-02-23, godz. 16:22, Patronaty - polecamy W Filharmonii Opolskiej w tym tygodniu muzyka klasyczna i dwa koncerty Michała Bajora Filharmonia Opolska funkcjonuje na 100%, mimo że może sprzedawać bilety tylko dla 50% widowni. W tym tygodniu można wybrać się na koncert symfoniczny, a w weekend wystąpi długo oczekiwany przez opolską publiczność Michał Bajor. » więcej 2021-02-23, godz. 16:10, Patronaty - polecamy Spektakl "Amator 2020"! Premiera ODWOŁANA „Kim jesteś? Co jest w Twoim życiu najważniejsze? Czy umiesz sobie odpowiedzieć na te pytania?” - tymi słowami przemawia do widza reżyser i scenarzystka spektaklu „Amator”, który już w najbliższy piątek (26.02) będzie miał… » więcej 2021-02-18, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu wraca do gry! „Otwieramy teatry” - na te słowa czekali nie tylko widzowie, ale także aktorzy opolskiego teatru dramatycznego, którzy już w najbliższy weekend (20-21.02) zagrają pierwsze od dłuższego czasu spektakle na żywo. Na scenie Modelatornia… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »