Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-28, 16:16 Autor: Agnieszka Lubczańska

18. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy od 2 do 10 października

18. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy potrwa od 2 do 10 października
18. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy potrwa od 2 do 10 października
Już po raz 18. Stowarzyszenie "Opolskie Lamy" zaprasza na przygodę z dziesiątą muzą, czyli podróż po najlepszych produkcjach kina światowego oraz polskiego, a także spotkania z twórcami filmowymi i gwiazdami kina. Festiwalowe pokazy będą odbywały się stacjonarnie w kilku miejscach Opola oraz on-line za pośrednictwem platformy Mojeekino.pl. Festiwal rozpocznie w najbliższy piątek (02.10) w NCPP koncert zespołu VooVoo.
Zobacz: 18. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy - program

Zobacz katalog 18. FFOL


Specjalna nagroda przyznawana za całokształt twórczości zostanie wręczona Agnieszce Holland! Dodatkowo, w tym roku Honorową Lamę otrzyma także Jan Komasa.

Przygotowano ponad 120 projekcji filmowych. W programie cykle: Panorama Kina Światowego, Panorama Kina Polskiego, Dokumentalna Odsłona Kina, Seriale, Kino (tu motywem przewodnim cyklu będzie młodość), a do tego retrospektywa filmów Agnieszki Holland, Lamy Dzieciom, cykl Nowe Kino Rumuńskie i oczywiście Konkurs Główny (który przeprowadzany zostanie w trzech kategoriach: Dokument, Fabuła, Animacja) oraz Konkurs Filmów Amatorskich.

O wydarzeniu w audycji Rewiry kultury (15.09.2020) Katarzyna Zawadzka rozmawiała z Martą Wolną oraz Rafałem Mościckim ze Stowarzyszenia "Opolskie Lamy". Pytamy o program tegorocznego festiwalu i atrakcje, których możemy się spodziewać - rozmowa jest do posłuchania poniżej.
Festiwal Filmowy Opolskie Lamy od 2 do 10 października 2020
Katarzyna Zawadzka rozmawia z Martą Wolną oraz Rafałem Mościckim - I cz. rozmowy
Katarzyna Zawadzka rozmawia z Martą Wolną oraz Rafałem Mościckim - II cz. rozmowy
Katarzyna Zawadzka rozmawia z Martą Wolną oraz Rafałem Mościckim - III cz. rozmowy
Katarzyna Zawadzka rozmawia z Martą Wolną oraz Rafałem Mościckim - IV cz. rozmowy

Zobacz także

2020-10-14, godz. 13:59, Patronaty - polecamy Zbliża się IX Opolski Festiwal Gór – poznaj program! Już po raz dziewiąty w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wspinaczkowego i wybitnych sportowców związanych z górami. Wydarzenie jest jedną z największych imprez górskich w regionie… » więcej 2020-10-12, godz. 15:58, Patronaty - polecamy Wystawa „W cieniu kampanii plebiscytowej – rok 1920 na Górnym Śląsku” W ramach obchodów setnej rocznicy powstań śląskich, Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny zaprasza na uroczystą inaugurację wystawy czasowej, która przybliży społeczeństwu wydarzenia, jakie rozegrały się na Górnym Śląsku… » więcej 2020-10-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Młodzieńczy dramat Karola Wojtyły „Hiob” na antenie Radia Opole już w piątek 16 października – poznaj szczegóły! Zbliża się 42. rocznica rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II. Choć uroczyście zainaugurowano go 22 października, to data wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - 16.10.1978 r. - także jest bardzo ważna. Z tego powodu, w 42… » więcej 2020-10-12, godz. 14:46, Patronaty - polecamy Profilaktyka raka piersi tematem najbliższej „Środy z profilaktyką” Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej 2020-10-08, godz. 17:01, Patronaty - polecamy II Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie Już po raz drugi Ośrodek Kultury w Niemodlinie organizuje konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej, swojej patronki. Konkurs odbędzie się w najbliższy piątek (9.10) o godz. 9.30. Wezmą w nim udział uczniowie szkół podstawowych… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »