Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-21, 15:20 Autor: Agnieszka Lubczańska

Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę!

„Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” – to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych, której dziesiątą, jubileuszową płytę adresowaną do dzieci Radio Opole objęło patronatem medialnym. Premiera 5 października!
Album nosi tytuł "Mądrowskazy” i zawiera 14 piosenek o charakterze edukacyjno-profilaktycznym. Piosenki definiują pojęcia: wolność, tolerancja, obowiązkowość, odporność na wirusy. Podejmują także ważkie i niełatwe tematy, jak: świadomość swojego ciała i jego ochrona, wpływ reklam na nasze życie, czy radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych. Mają charakter bardzo uniwersalny i mogą stanowić doskonały punkt wyjścia do dyskusji podczas zajęć w przedszkolach i szkołach.

Za swoje najważniejsze do tej pory dzieło adresowane do dzieci Mała Orkiestra Dni Naszych uznaje „Dziecięcą Trylogią Muzyczną”, zwaną też „Małą Profilaktyką”, czyli trzy płyty: „Piosenki zdrowych dzieci” (2015), „Piosenki mądrych dzieci” (2016) oraz „Piosenki ekodzieci” (2018). Ich powstaniu przyświecała myśl, że piosenki mają nie tylko bawić, łatwo wpadać w ucho młodego słuchacza, ale przede wszystkim uczyć zdrowego, mądrego i ekologicznego trybu życia.

Założycielem i liderem zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych jest Jerzy Kobyliński. Z wykształcenia jest pedagogiem. Gitary (elektryczna, akustyczna i klasyczna), chórki, teksty i muzyka wszystkich piosenek, aranżacje i produkcja muzyczna najnowszej płyty "Mądrowskazy” to jego dzieło. W powstaniu płyty udział wzięli także: Alicja Dziurdziak (wokal), Mariusz Andraszek (bas), Paweł Chojnacki (perkusja), Rafał Czapliński (wokal, harmonijka ustna), Paweł Sulej (akordeon), Łukasz Potera (obój i instrumenty klawiszowe). Gitary (elektryczna, akustyczna i klasyczna), chórki, teksty i muzyka wszystkich piosenek, aranżacje i produkcja muzyczna to dzieło lidera zespołu Jerzego Kobylińskiego.

Płyta będzie dostępna od 5 października przez stronę www.odndzieci.pl, a także w przedsprzedaży na Allegro. Więcej informacji tu: Mała Orkiestra Dni Naszych.

Zobacz także

2020-10-23, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Aplikacja „O!polskie muzea” już dostępna Ponad tysiąc zdigitalizowanych obiektów wraz z opisami z zasobów 22 opolskich muzeów jest już dostępnych w mobilnej aplikacji. Aplikacja jest bezpłatna dla użytkowników. Jej powstanie to efekt projektu 'O!polskie muzea - aplikacja… » więcej 2020-10-23, godz. 15:17, Patronaty - polecamy “Mentorzy dla opolskiej kultury - w sieci wyzwań” To przedsięwzięcie skierowane jest do nauczycieli oraz animatorów kultury, którzy chcą podnieść swoje kompetencje oraz umiejętności w oparciu o najnowsze dostępne techniki prowadzenia edukacji kulturalnej. W programie szkolenia… » więcej 2020-10-23, godz. 12:56, Patronaty - polecamy Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski rajdami zakończy jubileusz 35-lecia Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza do udziału w 25. Międzynarodowej Imprezie Samochodowej 'Nietoperz' 2020, 8 rundzie Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Polski i 5 rundzie Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Opolskiego… » więcej 2020-10-22, godz. 16:06, Patronaty - polecamy Poszukiwane pomysły biznesowe z dziedziny energetyki. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada! Najlepszego pomysłu biznesowego z dziedziny energetyki poszukuje Park Naukowo-Technologiczny i Energetyka Cieplna Opolszczyzny - ruszyła rekrutacja do konkursu „Warm Up Your Business”. Przewidziano nagrodę główną w wysokości 10… » więcej 2020-10-22, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Związek Szlachty Rzeczypospolitej zaprasza na dyskusję o roli dworów ziemiańskich „Dwór Ziemiański i jego społeczna rola w XIX wieku” - pod takim tytułem w najbliższą środę (28.10) na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbędzie się spotkanie dyskusyjne organizowane przez Związek Szlachty Rzeczypospolitej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***