Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-17, 10:43 Autor: Paula Hołubowicz

Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę!

Folk Festiwal. Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji [materiały organizatora]
Folk Festiwal. Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji [materiały organizatora]
Plakat Folk Festiwal 2020
Plakat Folk Festiwal 2020
Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę (20.09) na Wyspie Rehdanz’a w Ozimku. Początek zabawy o godz. 15:00.
Przedsięwzięcie to skierowane jest na kultywację lokalnego dorobku i dziedzictwa kulturowego w różnych obszarach życia, tj. sztuki, rękodzieła, kulinariów, tradycji i obyczajów, a przede wszystkim muzyki i lokalnego języka (gwary śląskiej). Jest ono też świetną okazją do przełamania barier pokoleniowych ponieważ organizowane w ramach festiwalu warsztaty przeznaczone są dla całych rodzin, które w przyjemny sposób będą mogły obcować z kulturą lokalną. To z całą pewnością pomoże w integracji międzypokoleniowej społeczności. Wspólne spędzenie czasu seniorów, jak i dzieci i młodzieży zdecydowanie przyniesie korzyści obydwu stronom.

Aby ten wspólny czas przebiegł w jeszcze milszej atmosferze organizatorzy zadbali również o oprawę muzyczną. Tego dnia na scenie pojawi się Mirek Jędrowksi, Janusz Żyłka oraz Zespół Akces.

Podobnie, jak poprzednie edycje i tę Radio Opole objęło patronatem medialnym.Zobacz także

2020-10-28, godz. 12:21, Patronaty - polecamy Fundacja Szansa dla Niewidomych zaprasza na konferencję w Opolu „Wykształcenie i aktywność Twoją szansą” pod takim hasłem odbywają się w tym roku konferencje Reha for the Blind in Poland. To spotkania osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich organizowane przez Fundację Szansa dla… » więcej 2020-10-27, godz. 18:46, Patronaty - polecamy III Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” „Chcemy zaszczepić młodym ludziom od najmłodszych lat ducha patriotyzmu. Pieśniami, wierszami, obrazami, chcemy pokazać piękno naszego walecznego kraju, rozbudzić miłość do ojczyzny” - tak rekomendują to wydarzenie organizatorzy… » więcej 2020-10-26, godz. 16:01, Patronaty - polecamy Już wkrótce 18. Opolska Jesień Literacka - zobacz, co w programie! Spotkaniem z Marcelem Woźniakiem, autorem biografii Leopolda Tyrmanda, 3 listopada zainaugurowana zostanie 18. Opolska Jesień Literacka. W programie w sumie 12 spotkań z ludźmi pióra, a do tego wystawa grafik Moniki Hanulak w Galerii… » więcej 2020-10-26, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Jesteś młodym artystą, weź udział w Konkursie Aneks. Atrakcyjne nagrody czekają! Wykonanie koncepcji autorskiej wystawy, którą będzie można zrealizować w pierwszej połowie 2021 roku w przestrzeni Galerii Aneks GSW - to zadanie czekające przed młodymi artystkami i artystami chcącymi wziąć udział w Konkursie… » więcej 2020-10-26, godz. 13:27, Patronaty - polecamy Gniewomir Tomczyk z nową autorską płytą 30 października to dzień premiery najnowszego albumu pt. 'Pieces of My Journey!' Gniewomira Tomczyka. Trzeci autorski album artysty utrzymany jest w klimatach jazzowych, czerpie z różnorodnych technik improwizacji inspirowanych nowoczesnymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***