Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-15, 17:05 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Przystanek Historia" zagości w środę w Opolu

Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza w środę (16.09) na otwarcie w Opolu "Przystanku Historia". W wydarzeniu udział weźmie prezes IPN dr Jarosław Szarek. "Przystanek Historia" zagości w Centrum Aktywizacji Społecznej mieszczącym się przy ul. Krakowskiej 32. Uroczyste otwarcie o 11:45.
Wydarzeniu będzie towarzyszył spektakl teatralny w wykonaniu aktorów Teatru Nie Teraz pt. „Ballada o Wołyniu”. Rozpocznie się on w samo południe, w przeddzień rocznicy sowieckiej agresji na Polskę.

Przewidziano także otwarte spotkanie z prezesem Instytutu Pamięci Narodowej dr. Jarosławem Szarkiem. Będzie okazja do porozmawiania z nim i zadania pytań.

Jednocześnie od godz. 10:00 do 15:00 na Placu Wolności - przy wystawie „TU rodziła się Solidarność” - czynny będzie punkt promocyjny IPN.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń.

Zobacz także

2020-10-28, godz. 12:21, Patronaty - polecamy Fundacja Szansa dla Niewidomych zaprasza na konferencję w Opolu „Wykształcenie i aktywność Twoją szansą” pod takim hasłem odbywają się w tym roku konferencje Reha for the Blind in Poland. To spotkania osób niewidomych, słabowidzących i ich bliskich organizowane przez Fundację Szansa dla… » więcej 2020-10-27, godz. 18:46, Patronaty - polecamy III Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” „Chcemy zaszczepić młodym ludziom od najmłodszych lat ducha patriotyzmu. Pieśniami, wierszami, obrazami, chcemy pokazać piękno naszego walecznego kraju, rozbudzić miłość do ojczyzny” - tak rekomendują to wydarzenie organizatorzy… » więcej 2020-10-26, godz. 16:01, Patronaty - polecamy Już wkrótce 18. Opolska Jesień Literacka - zobacz, co w programie! Spotkaniem z Marcelem Woźniakiem, autorem biografii Leopolda Tyrmanda, 3 listopada zainaugurowana zostanie 18. Opolska Jesień Literacka. W programie w sumie 12 spotkań z ludźmi pióra, a do tego wystawa grafik Moniki Hanulak w Galerii… » więcej 2020-10-26, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Jesteś młodym artystą, weź udział w Konkursie Aneks. Atrakcyjne nagrody czekają! Wykonanie koncepcji autorskiej wystawy, którą będzie można zrealizować w pierwszej połowie 2021 roku w przestrzeni Galerii Aneks GSW - to zadanie czekające przed młodymi artystkami i artystami chcącymi wziąć udział w Konkursie… » więcej 2020-10-26, godz. 13:27, Patronaty - polecamy Gniewomir Tomczyk z nową autorską płytą 30 października to dzień premiery najnowszego albumu pt. 'Pieces of My Journey!' Gniewomira Tomczyka. Trzeci autorski album artysty utrzymany jest w klimatach jazzowych, czerpie z różnorodnych technik improwizacji inspirowanych nowoczesnymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***