Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-09-02, 13:53 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wyjdą na ulice! Już wkrótce teatralna uczta w Kluczborku

II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku potrwa od 9 do 13 września 2020. Na zdjęciu: Teatr Układ Formalny [fot. archiwum organizatora II Festiwalu Siódme Poty Teatru w Kluczborku]
II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku potrwa od 9 do 13 września 2020. Na zdjęciu: Teatr Układ Formalny [fot. archiwum organizatora II Festiwalu Siódme Poty Teatru w Kluczborku]
II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku potrwa od 9 do 13 września 2020
II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku potrwa od 9 do 13 września 2020
Spektakle plenerowe, akcje uliczne, warsztaty dla dzieci i teatralna gra plenerowa – to wydarzenia w ramach II Festiwalu Siódme Poty Teatru w Kluczborku, który rozpocznie się w środę 9 września w Kluczborku i potrwa do niedzieli (13.09). Swoją twórczość zaprezentują zespoły m.in. z Wrocławia, Poznania, Katowic i Łodzi. Spektakle adresowane są do każdego, bez ograniczeń wiekowych! Wydarzenia są bezpłatne i odbywać się będą w różnych miejscach miasta. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.
- Oprócz przedstawień na scenie proponujemy przede wszystkim działania plenerowe, w tym spektakle, słuchowiska, happeningi i warsztaty teatralne dla dzieci. Powstanie Strefa Relaksu, gdzie będzie można odpocząć i posłuchać klasyki literatury oraz Strefa Twórczości do artystycznej zabawy - informują organizatorzy.

Nazwa festiwalu „Siódme Poty Teatru” jest nawiązaniem do zmagania się, determinacji i satysfakcji w tworzeniu teatru, który ma mówić o czymś ważnym, kogoś poruszać i coś zmieniać. Misją festiwalu jest promowanie różnych form teatru w mieście i zachęcanie do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, a także tworzenie przyjaznego miejsca dla niezależnych twórców na artystycznej mapie Polski.

Organizatorami wydarzenia są Living Space Theatre i Kluczborski Dom Kultury. Radio Opole II Festiwal Siódme Poty Teatru w Kluczborku objęło patronatem medialnym.

Festiwal otrzymał dofinansowanie Powiatu Kluczborskiego, Gminy Kluczbork, Samorządu Województwa Opolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Program festiwalu:

09-13.09 Dwie Strefy:
  • Strefa Relaksu w mieście - wyznaczona przestrzeń, w której przez cały czas odbywać się będą słuchowiska;
  • Strefa Twórczości - przestrzeń w centrum miasta, w której zostaną umieszczone tablice oraz przybory plastyczne, których mieszkańcy użyją do tworzenia wspólnego dzieła.
9 września
18:00 "W stronę słońca" w reżyserii Macieja Rabskiego – Teatr Układ Formalny

10 września

10:00 "Ferdydurke" w reżyserii Jakuba Margosiaka – Living Space Theatre

11 września

16:00 Teatralna gra plenerowa w mieście

12 września

11:00 – happeningi uliczne
20:00 "Carmen Funebre" w reżyserii Pawła Szkotaka – Teatr Biuro Podróży

13 września
15:00 "Teo, przyjazny Dinozaur" i warsztaty teatralne dla dzieci Teatru Lufcik na Korbkę
19:30 -spektakl plenerowy Zespołu Line Act

Zobacz także

2020-09-22, godz. 19:47, Patronaty - polecamy Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! Przez ostatnie lata, tj. nieprzerwanie od 2012 roku, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie włączało się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ta akcja i wydarzenia… » więcej 2020-09-21, godz. 15:20, Patronaty - polecamy Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę! „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” - to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych… » więcej 2020-09-21, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Opolska Nagroda Jakości w tym roku wyjątkowa We wtorek (29.09) już po raz 17. wręczona zostanie Opolska Nagroda Jakości - nagroda co roku przyznawana przez Opolską Izbę Gospodarczą. Tegoroczna uroczystość będzie wyjątkowa, bo w całości zostanie poświęcona pracownikom służby… » więcej 2020-09-21, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników nordic walking już w sobotę w Prudniku II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking na dystansie 5 km - to sportowe wydarzenia, które szykują się w najbliższą sobotę (26.09) dla miłośników marszu z kijkami… » więcej 2020-09-17, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę! Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***