Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-08-25, 15:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

Święto Karpia oPolskiego

Święto Karpia oPolskiego [fot. materiały organizatora]
Święto Karpia oPolskiego [fot. materiały organizatora]
Święto Karpia oPolskiego w tym roku nie ma jednego kulminacyjnego wydarzenia, a składa się z kilku imprez z karpiem w roli głównej
Święto Karpia oPolskiego w tym roku nie ma jednego kulminacyjnego wydarzenia, a składa się z kilku imprez z karpiem w roli głównej
Święto Karpia oPolskiego w tym roku nie ma jednego kulminacyjnego wydarzenia, a składa się z kilku imprez z karpiem w roli głównej. które będą się działy w różnych miejscach województwa opolskiego aż do listopada. Pierwsza z nich już 30 sierpnia w Gospodarstwie Rybackim "Markowe" w gminie Wołczyn Brynica-Markowe.
Impreza nosi tytuł Zakończenie Lata z Karpiem i jest jednocześnie wydarzeniem inaugurującym obchody Święta Karpia w 2020 roku. Tego dnia w Gospodarstwie Rybackim "Markowe" w gminie Wołczyn Brynica-Markowe przewidziano zawody wędkarskie dla dorosłych (wciąż jeszcze można się na nie zapisywać), warsztaty kulinarne oraz pokaz kulinarny zakończony degustacją.

Zawody wędkarskie rozpoczną się o godz. 7:30. Może w nich uczestniczyć łącznie 50 osób, liczy się kolejność zgłoszeń. Z kolei warsztaty kulinarne rozpoczną się o godz. 10:00 i przeprowadzą je wybitni szefowie kuchni. Pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych kucharzy uczestnicy będą mogli nauczyć się filetowania karpia oraz przygotowywania posiłków rybnych z zachowaniem zasady zero waste. Przewidziano sześć 4-osobowych drużyn.

Organizatorami spotkania są Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna" wspólnie z Gospodarstwem Rybackim "Markowe" oraz Kołem Namysłów Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu.

Kolejne wydarzenie w ramach cyklu odbędzie się 6 września w Bąkowie, gdzie przewidziano spływ kajakowy i warsztaty kulinarne. Z kolei 3-4 października na zamku w Niemodlinie szykowany jest konkurs kulinarny "Czas na rybę", gdzie zmierzą się uczniowie szkół gastronomicznych i szefowie kuchni z całej Polski.

Szczegóły wszystkich imprez w ramach Święta Karpia oPolskiego 2020 można znaleźć na stronie tu: Święto Karpia 2020. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń.


Zobacz także

2020-10-05, godz. 11:43, Patronaty - polecamy 76. rocznica przybycia I transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf We wtorek (06.10) przed Pomnikiem Powstańców Warszawskich - Jeńców Stalagu 344 Lamsdorf w Łambinowicach upamiętniona zostanie 76. rocznica przybycia pierwszego transportu powstańców warszawskich do łambinowieckiego obozu. Z tej okazji… » więcej 2020-10-02, godz. 16:23, Patronaty - polecamy "Miejskie Ziółka" rozpoczną sezon w Kochanowskim Muzyczny spektakl „Miejskie Ziółka' to pierwsze przedstawienie w tym sezonie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Premiera już w najbliższą sobotę (03.10) na Scenie Modelatornia. Biletów na premierę już nie ma, ale są jeszcze… » więcej 2020-10-02, godz. 12:16, Patronaty - polecamy Zlot zabytkowych ciągników w Solcu już w niedzielę Kolekcjonowanie starych traktorów staje się popularnym hobby. Dowodem kolejna edycja Zlotu Ciągników Zabytkowych OLD-Rol II w Solcu. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą niedzielę (04.10) we wsi Solec mieszczącej się w gminie … » więcej 2020-10-02, godz. 10:57, Patronaty - polecamy Centrum Handlowe Turawa Park wsparło Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu Centrum Handlowe Turawa Park, dostrzegając obecną, trudną sytuację placówek medycznych, wsparło Oddziały Dziecięce, położonego niemal po sąsiedzku, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. W związku z pandemią koronawirusa… » więcej 2020-09-30, godz. 16:45, Patronaty - polecamy 10. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! W tym roku Opolski Festiwal Fotografii obchodzi jubileusz dziesięciolecia i odbywa się pod hasłem „Etapy”. Sześć wystaw w Muzeum Śląska Opolskiego, dwie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, do tego wystawy na Rynku, w Centralnym Muzeum… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***