Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-08-24, 18:52 Autor: Agnieszka Lubczańska

Opole Songwriters Festival 2020 już od piątku. Dwa dni, dwie sceny, 12 artystów i wszystko w plenerze!

Opole Songwriters Festival 2020 już od piątku. Dwa dni, dwie sceny, 12 artystów i wszystko w plenerze!
Opole Songwriters Festival 2020 już od piątku. Dwa dni, dwie sceny, 12 artystów i wszystko w plenerze!
Plakat Opole Songwriters Festival 2020
Plakat Opole Songwriters Festival 2020
Opole Songwriters Festival odbędzie się w tym roku 28 i 29 sierpnia. Po raz pierwszy w plenerze - miejscem koncertów będzie teren Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, wejście będzie od ul. Niedziałkowskiego 7. Z myślą o bezpieczeństwie uczestników, organizatorzy zdecydowali ograniczyć publiczność do 150 osób. Dwa dni, dwie sceny, 12 artystów! Oprócz koncertów szykują się też ciekawe panele dyskusyjne. Radio Opole – jak co roku – jest patronem medialnym wydarzenia.

Program i najświeższe informacje na temat festiwalu można znaleźć tu: Opole Songwriters Festival 2020.


Opole Songwriters Festival odbędzie się po raz 9. Ciekawi artyści i kameralna atmosfera – na to zawsze stawiali organizatorzy. To na Opole Songwriters Festival w małej klubokawiarni debiutował Kortez, a Warhaus i rok później - zjawiskowa Sylvie Kreusch dali niezapomniane koncerty. W zeszłym roku wystąpiła tu Courtney Barnett - znakomita songwriterka, która w roli headlinera występowała na największych festiwalach muzycznych w Europie.

Wygląda na to, że OSF będzie w tym roku jedynym międzynarodowym festiwalem w Polsce!

- Długo się wstrzymywaliśmy, pilnie obserwowaliśmy sytuację, żałowaliśmy każdej kolejnej odwołanej imprezy, ale sytuacja zaczęła się zmieniać na naszą korzyść - mówi Roman Szczepanek, dyrektor artystyczny festiwalu. - Kameralna atmosfera wpisana jest w ideę festiwalu, co w obecnych warunkach staje się jego wielkim atutem. Niewielka skala przedsięwzięcia umożliwia nam organizację imprezy z zastosowaniem wszystkich rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. Spotkajmy się pod koniec sierpnia, pod sceną lub online – zaprasza organizator.

Część koncertów będzie transmitowana w internecie – w tym wyjątkowy występ Anny Jurksztowicz, która po 35 latach od pamiętnego debiutu na deskach amfiteatru w Opolu, zaśpiewa w całości utwory z kultowego albumu „Dziękuję, nie tańczę”, w tym piosenkę „Diamentowy Kolczyk”, którą 35 lat temu wygrała 22. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Kulturalne Opole oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. 2-dniowy karnet kosztuje 120 zł. Bilety są już w sprzedaży tu: bilety.

Zobacz: Facebook
Zobacz: Instagram


Zobacz także

2020-09-30, godz. 15:20, Patronaty - polecamy V Opolski Marsz Nordic Walking wyruszy w sobotę z Suchego Boru „Gmina Chrząstowice wspiera Nordic Walking” - pod takim hasłem w najbliższą sobotę (03.10) ruszy V Opolski Marsz Nordic Walking. Start i meta będą zlokalizowane na boisku przy ul. Szkolnej 2 w Suchym Borze. Przed uczestnikami dwie… » więcej 2020-09-30, godz. 14:51, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska rozpoczyna nowy sezon Tradycyjnie w październiku Filharmonia Opolska rozpoczyna nowy sezon artystyczny. 69. sezon zainaugurowany zostanie w najbliższy piątek (02.10) koncertem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna… » więcej 2020-09-30, godz. 13:04, Patronaty - polecamy Spotkania autorskie, projekcje filmowe, wystawy, debata i koncert - zobacz propozycje WBP na październik Marcin Kydryński, Leszek Talko, Tomasz Różycki, Przemysław Kossakowski - na spotkania z tymi osobami zaprasza w październiku Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Szykowane jest też spotkanie poświęcone zmarłemu w tym roku Januszowi… » więcej 2020-09-30, godz. 11:22, Patronaty - polecamy XVII Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Karola Marii Webera W tym roku wyjątkowo nie w czerwcu, a w październiku, i wyjątkowo nie w Pokoju, a w Kościele Matki Boskiej Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej odbędzie się Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Karola Marii von Webera. Wydarzenie… » więcej 2020-09-29, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Pobiegną, aby pomóc! I Bieg Charytatywny Śladami Zeflika już w niedzielę Do trzech razy sztuka... Tak mówią organizatorzy biegu, którzy już teraz zapraszają do wzięcia udziału w I Biegu Charytatywnym Śladami Zefilka. Ten odbędzie się w najbliższą niedzielę (04.10) na boisku sportowym w Niezdrowicach… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***