Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-08-05, 15:01 Autor: Justyna Krzyżanowska

Wystawa „Plakat i książka” w MBP w Opolu – poznaj szczegóły!

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu [fot. MBP Opole]
W Galerii Zamostek MBP w Opolu można oglądać wystawę „Plakat i książka”. Jest to zbiór plakatów reklamujących wydarzenia literackie, targi książki. Zobaczymy także plakaty, na których to właśnie książka jest głównym elementem wizualnym.
Wśród prac znajdą się plakaty z serii wydanej przez Dom Książki w połowie lat 70., które zachęcają nas do czytania m.in. „Wakacje z książką”, „Szczęśliwe dzieciństwo to dzieciństwo z książką”, „Książka bawi i uczy”.

Wystawę „Plakat i książka” Dydo Poster Collection 1960-2020 można oglądać w dniach 14.07-21.08.2020 r. w Galerii Zamostek MBP, ul. Minorytów 4 w Opolu. Jednocześnie może ją oglądać 5 osób.

Dodajmy, że wystawa realizowana jest w ramach projektu "Wpadnij w bibliosieć” oraz dofinansowano ją ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Na wystawie zobaczymy plakaty następujących autorów: Cetnarowski Antoni, Czerniawski Jerzy, Freudenreich Marek, Hołdanowicz Leszek, Janowski Witold, Kalarus Roman, Klag Wacław, Kobak Tadeusz, Krzysztoforski Andrzej, Longawa Patrycja, Mikke Anna, Naczas Wojciech, Napieracz Jerzy, Nowaczyk Andrzej, Pluta Władysław, Porada Zenon, Procka Elżbieta, Sawka Jan, Stanny Janusz, Stańczyk Marek, Starowicz Monika, Szaybo Rosław, Świerzy Waldemar, Urbaniec Maciej, Wedecki S. i Wieschalla Norbert.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Wystawa „Plakat i książka” w MBP w Opolu – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-09-22, godz. 19:47, Patronaty - polecamy Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! Przez ostatnie lata, tj. nieprzerwanie od 2012 roku, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie włączało się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”. W tym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ta akcja i wydarzenia… » więcej 2020-09-21, godz. 15:20, Patronaty - polecamy Mała Orkiestra Dni Naszych szykuje nową płytę! „Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” - to motto towarzyszy im od 1988 roku. Albumów i koncertów na koncie mają już sporo (ich dyskografia to 16 płyt dla dorosłych i 9 dla dzieci). Mowa o zespole Mała Orkiestra Dni Naszych… » więcej 2020-09-21, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Opolska Nagroda Jakości w tym roku wyjątkowa We wtorek (29.09) już po raz 17. wręczona zostanie Opolska Nagroda Jakości - nagroda co roku przyznawana przez Opolską Izbę Gospodarczą. Tegoroczna uroczystość będzie wyjątkowa, bo w całości zostanie poświęcona pracownikom służby… » więcej 2020-09-21, godz. 12:13, Patronaty - polecamy Gratka dla miłośników nordic walking już w sobotę w Prudniku II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz II Rajd Górski Nordic Walking na dystansie 5 km - to sportowe wydarzenia, które szykują się w najbliższą sobotę (26.09) dla miłośników marszu z kijkami… » więcej 2020-09-17, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Folk Festiwal w Ozimku już w tę niedzielę! Folk Festiwal czyli Regionalny festiwal dźwięków, smaków i tradycji to wydarzenie organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Talentów “Akces” w Ozimku. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***