Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-22, 13:27 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z twórcami jednego z najpopularniejszych blogów popularnonaukowych w Polsce

Aleksandra i Piotr Stanisławscy [fot. Julia Knap, źródło: https://www.crazynauka.pl]
Aleksandra i Piotr Stanisławscy [fot. Julia Knap, źródło: https://www.crazynauka.pl]
Jak nie dać się nabrać na fake newsy, również w kontekście koronawirusa, opowiedzą podczas spotkania on-line Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy jednego z najpopularniejszych blogów naukowych - Crazy Nauka. Na spotkanie poprzez profil na Facebooku zaprasza w najbliższy wtorek (23.06) Miejska Bibliotek Publiczna w Opolu, Początek o godz. 19:00.
Zobacz transmisję spotkania.

Piotr i Aleksandra Stanisławscy rozbierają na części pierwsze najpopularniejsze mity związane z nauką. Sprawdzają, jakie błędy się w nich kryją i dlaczego tak wielu ludzi, wbrew twardym danym, wciąż w nie wierzy. O tym, jak można dostrzec słabe punkty pseudonaukowych bzdur, opowiadają w swojej książce, wydanej przez Wydawnictwo W.A.B. pt. "Fakt, nie mit".

Małżeństwo popularyzuje naukę od ponad 20 lat publikując w różnych mediach. Najpierw pisali na łamach „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej” oraz „Przekroju”. Potem zapragnęli działać na własny rachunek i tak od 2012 roku tworzą fanpage i bloga Crazy Nauka. Niemal codziennie piszą o tym, co się akurat w nauce dzieje i co ich w niej kręci. Za swoją pracę otrzymali m.in. Nagrodę Popularyzator Nauki 2019 (w kategorii Media) oraz dwie nagrody POP Science 2020 (przyznawanej przez Śląski Festiwal Nauki): za bloga Crazy Nauka i audycję "Homo Science” w radiu TOK FM. Zobacz blog popularnonaukowy Crazy Nauka.
Poniżej na temat wydarzenia mówi Danuta Łuczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Spotkanie z twórcami jednego z najpopularniejszych blogów popularnonaukowych w Polsce
Spotkanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Radio Opole jest patronem medialnym spotkania.

Danuta Łuczak z MBP zaprasza na spotkanie

Zobacz także

2020-09-02, godz. 13:53, Patronaty - polecamy Wyjdą na ulice! Już wkrótce teatralna uczta w Kluczborku Spektakle plenerowe, akcje uliczne, warsztaty dla dzieci i teatralna gra plenerowa - to wydarzenia w ramach II Festiwalu Siódme Poty Teatru w Kluczborku, który rozpocznie się w środę 9 września w Kluczborku i potrwa do niedzieli (13.09)… » więcej 2020-09-02, godz. 11:02, Patronaty - polecamy Zmierzą się w strzelaniu dynamicznym na strzelnicy w Pawłowie Zawody w strzelaniu dynamicznym na strzelnicy w Pawłowie koło Brzegu organizuje w najbliższą niedzielę (06.09) Opolski Związek Strzelectwa Sportowego. Wydarzenie ma rangę mistrzostw województwa. Odbywa się po raz drugi. » więcej 2020-09-02, godz. 10:18, Patronaty - polecamy Salon Jesienny 2020 w GSW otwarty do 27 września Korzenie tej prestiżowej wystawy sięgają przełomu lat 50 i 60. Od wielu lat ma miejsce w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Mowa o Salonie Jesiennym - corocznym, konkursowym przeglądzie osiągnięć opolskiego środowiska artystycznego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:24, Patronaty - polecamy Cukrzyca tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej 2020-09-01, godz. 14:04, Patronaty - polecamy WBP we wrześniu pełna ciekawych spotkań i wystaw Imponujący plan spotkań przygotowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu na wrzesień. Będzie ich aż kilkanaście. Do tego szykowane są cztery wystawy, akcja Narodowego Czytania, czy Dzień z Historią. Do Opola przyjedzie m.in… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***