Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-22, 13:27 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z twórcami jednego z najpopularniejszych blogów popularnonaukowych w Polsce

Aleksandra i Piotr Stanisławscy [fot. Julia Knap, źródło: https://www.crazynauka.pl]
Aleksandra i Piotr Stanisławscy [fot. Julia Knap, źródło: https://www.crazynauka.pl]
Jak nie dać się nabrać na fake newsy, również w kontekście koronawirusa, opowiedzą podczas spotkania on-line Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy jednego z najpopularniejszych blogów naukowych - Crazy Nauka. Na spotkanie poprzez profil na Facebooku zaprasza w najbliższy wtorek (23.06) Miejska Bibliotek Publiczna w Opolu, Początek o godz. 19:00.
Zobacz transmisję spotkania.

Piotr i Aleksandra Stanisławscy rozbierają na części pierwsze najpopularniejsze mity związane z nauką. Sprawdzają, jakie błędy się w nich kryją i dlaczego tak wielu ludzi, wbrew twardym danym, wciąż w nie wierzy. O tym, jak można dostrzec słabe punkty pseudonaukowych bzdur, opowiadają w swojej książce, wydanej przez Wydawnictwo W.A.B. pt. "Fakt, nie mit".

Małżeństwo popularyzuje naukę od ponad 20 lat publikując w różnych mediach. Najpierw pisali na łamach „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej” oraz „Przekroju”. Potem zapragnęli działać na własny rachunek i tak od 2012 roku tworzą fanpage i bloga Crazy Nauka. Niemal codziennie piszą o tym, co się akurat w nauce dzieje i co ich w niej kręci. Za swoją pracę otrzymali m.in. Nagrodę Popularyzator Nauki 2019 (w kategorii Media) oraz dwie nagrody POP Science 2020 (przyznawanej przez Śląski Festiwal Nauki): za bloga Crazy Nauka i audycję "Homo Science” w radiu TOK FM. Zobacz blog popularnonaukowy Crazy Nauka.
Poniżej na temat wydarzenia mówi Danuta Łuczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Spotkanie z twórcami jednego z najpopularniejszych blogów popularnonaukowych w Polsce
Spotkanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Radio Opole jest patronem medialnym spotkania.

Danuta Łuczak z MBP zaprasza na spotkanie

Zobacz także

2020-07-24, godz. 14:59, Patronaty - polecamy Wendt i Smoczyński, czyli jazzowa uczta w ogrodzie - Nie możemy się doczekać, bo już za chwilę, przed nami jeden z tych muzycznych duetów, który sięga do najlepszych stref jazzowych - informuje Muzeum Regionalne w Głogówku, zapraszając w najbliższy czwartek (30.07) na koncert Smoczyński/Wendt… » więcej 2020-07-21, godz. 15:08, Patronaty - polecamy Zawody konne od soboty do niedzieli w "Ostrodze" Zawody Regionalne i Towarzyskie w skokach przez przeszkody odbędą się w najbliższy weekend (25-26.07) na nowym hipodromie Ludowego Klubu Jeździeckiego „Ostroga” w Opolu. Początek o godz. 9:00 przy ul. Wrocławskiej 172. » więcej 2020-07-21, godz. 12:35, Patronaty - polecamy „Zdrowa stopa - zdrowa postawa ciała, bezpieczny ruch” tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich mediach. „Zdrowa… » więcej 2020-07-21, godz. 11:13, Patronaty - polecamy Na spotkanie z autorką książki "Poniemieckie" zaprasza dziś WBP Na spotkanie z Karoliną Kuszyk i promocję książki „Poniemieckie” zaprasza dziś (21.07) o godz. 17:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Liczba uczestników w pałacyku przy ul. Piastowskiej 20 ze względów epidemiologicznych będzie ograniczona… » więcej 2020-07-16, godz. 16:12, Patronaty - polecamy O Leopoldzie Tyrmandzie - spotkanie trzecie Z okazji trwającego Roku Tyrmanda, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejny wykład poświęcony tej postaci. Spotkanie online odbędzie się we wtorek (21.07) na profilu facebookowym biblioteki. Autorem wykładu będzie biograf pisarza -… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***