Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-22, 13:27 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spotkanie z twórcami jednego z najpopularniejszych blogów popularnonaukowych w Polsce

Aleksandra i Piotr Stanisławscy [fot. Julia Knap, źródło: https://www.crazynauka.pl]
Aleksandra i Piotr Stanisławscy [fot. Julia Knap, źródło: https://www.crazynauka.pl]
Jak nie dać się nabrać na fake newsy, również w kontekście koronawirusa, opowiedzą podczas spotkania on-line Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy jednego z najpopularniejszych blogów naukowych - Crazy Nauka. Na spotkanie poprzez profil na Facebooku zaprasza w najbliższy wtorek (23.06) Miejska Bibliotek Publiczna w Opolu, Początek o godz. 19:00.
Zobacz transmisję spotkania.

Piotr i Aleksandra Stanisławscy rozbierają na części pierwsze najpopularniejsze mity związane z nauką. Sprawdzają, jakie błędy się w nich kryją i dlaczego tak wielu ludzi, wbrew twardym danym, wciąż w nie wierzy. O tym, jak można dostrzec słabe punkty pseudonaukowych bzdur, opowiadają w swojej książce, wydanej przez Wydawnictwo W.A.B. pt. "Fakt, nie mit".

Małżeństwo popularyzuje naukę od ponad 20 lat publikując w różnych mediach. Najpierw pisali na łamach „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej” oraz „Przekroju”. Potem zapragnęli działać na własny rachunek i tak od 2012 roku tworzą fanpage i bloga Crazy Nauka. Niemal codziennie piszą o tym, co się akurat w nauce dzieje i co ich w niej kręci. Za swoją pracę otrzymali m.in. Nagrodę Popularyzator Nauki 2019 (w kategorii Media) oraz dwie nagrody POP Science 2020 (przyznawanej przez Śląski Festiwal Nauki): za bloga Crazy Nauka i audycję "Homo Science” w radiu TOK FM. Zobacz blog popularnonaukowy Crazy Nauka.
Poniżej na temat wydarzenia mówi Danuta Łuczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Spotkanie z twórcami jednego z najpopularniejszych blogów popularnonaukowych w Polsce
Spotkanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. Radio Opole jest patronem medialnym spotkania.

Danuta Łuczak z MBP zaprasza na spotkanie

Zobacz także

2020-07-29, godz. 13:24, Patronaty - polecamy 41. Startup Mixer już w czwartek – przyjdź i dowiedz się, co słychać w opolskim biznesie! Park Naukowo-Technologiczny w Opolu zaprasza na kolejną edycję spotkania Startup Mixer. Inicjatywa, która odbędzie się już po raz 41., ma na celu budowanie społeczności startupów oraz integrowanie środowiska młodych, zdolnych przedsiębior… » więcej 2020-07-28, godz. 10:15, Patronaty - polecamy „Wirusowe zapalenie wątroby WZW” tematem "Środy z profilaktyką" – akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich mediach. „Wirusowe… » więcej 2020-07-27, godz. 12:33, Patronaty - polecamy „Detektyw literacki na tropie…” – kolejne spotkanie z Jackiem Podsiadło już we wtorek (28.07) Przed nami kolejne internetowe spotkanie z cyklu „Detektyw literacki na tropie…”. Jacek Podsiadło tym razem będzie na tropie „Popiołu i diamentu”. » więcej 2020-07-24, godz. 18:26, Patronaty - polecamy Niepełnosprawność - znasz to kobieto z codziennego życia? Dowiedz się więcej o akcji Siła Kobiet 2! Kampania informacyjna na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji kobiet doświadczających niepełnosprawności własnej lub swojego dziecka, a dzięki temu uwrażliwienie na ważne sprawy społeczne oraz kreowanie pozytywnego wizerunku kobiet za pomocą… » więcej 2020-07-24, godz. 16:05, Patronaty - polecamy Dwa koncerty w NFM na zakończenie festiwalowej części 7. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej – zobacz transmisję! Jazzowym koncertem plenerowym zakończyła się nyska odsłona 7. Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej. Za nami także ostatnie zajęcia dla wiolonczelistów w ramach kursów mistrzowskich, a przed nami dwa koncerty festiwalowej części wydarzenia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***