Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-16, 14:16 Autor: Agnieszka Lubczańska

Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB - zapraszamy na transmisję!

Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB - zapraszamy na transmisję!
Jak to możliwe, że jeszcze tu nie zagrali? Już niebawem to się zmieni! Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bez udziału publiczności, ale będzie w całości transmitowany na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym radia.
Artyści w dniu koncertu zawitają także po 17:00 do audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Kto nie będzie mógł tego dnia koncertu obejrzeć, wrócimy do tego wydarzenia w audycji Twoja Muzyka w sobotę 4 lipca.

Muzyczna pasja grupy przyjaciół – tak się zaczęło i nagle minęło... 28 lat, a oni wciąż grają, a nawet wydają nowe płyty. Bliski jest im nurt piosenki poetyckiej. Wywodzą się ze specyficznej niszy nazywanej Krainą Łagodności.

Zadebiutowali w 2005 roku płytą „Niepogoda na sny”, nagraną przy współpracy m.in. z Darkiem Czarnym (U Studni), Wacławem Juszczyszynem (Wolna Grupa Bukowina), który pełnił funkcję producenta i realizatora oraz Wojtkiem Czemplikiem (Stare Dobre Małżeństwo), występującym w projekcie gościnnie.

Kolejny krążek pojawił się w 2007 roku w postaci solowego projektu założyciela zespołu - Rafała Nosala. Utwory z płyty „Niech tak zostanie” znalazły się na czołowych miejscach list przebojów wielu rozgłośni radiowych; Rafał wraz z Grupą Bohema byli finalistami „Debiutów” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2007 oraz otrzymali wyróżnienie międzynarodowego konkursu Vena Festiwal 2007. To właśnie z tego okresu pochodzi najbardziej znany utwór w karierze Grupy Bohema – „Niech tak zostanie”. Całkiem niedawno zespół wydał swoją trzecią płytę ”Samotni jak gwiazdy" - posłuchaj!

„Niebanalne teksty w połączeniu z wysublimowanymi brzmieniami podczas koncertów przenoszą publiczność w wymiar odległy i niezwykły” – czytamy na oficjalnej stronie grupy… Więcej informacji o zespole tu: Grupa Bohema.

W Studiu M im. SBB zespół wystąpi w składzie: Rafał Nosal (śpiew, gitara akustyczna), Marcin Kędzior (bas), Przemek Mrówka (gitary) i Grzegorz Skotnicki (perkusja).

Organizatorem koncertu Grupy Bohema w Studiu M im. SBB jest Radio Opole.

Zobacz także

2020-09-02, godz. 13:53, Patronaty - polecamy Wyjdą na ulice! Już wkrótce teatralna uczta w Kluczborku Spektakle plenerowe, akcje uliczne, warsztaty dla dzieci i teatralna gra plenerowa - to wydarzenia w ramach II Festiwalu Siódme Poty Teatru w Kluczborku, który rozpocznie się w środę 9 września w Kluczborku i potrwa do niedzieli (13.09)… » więcej 2020-09-02, godz. 11:02, Patronaty - polecamy Zmierzą się w strzelaniu dynamicznym na strzelnicy w Pawłowie Zawody w strzelaniu dynamicznym na strzelnicy w Pawłowie koło Brzegu organizuje w najbliższą niedzielę (06.09) Opolski Związek Strzelectwa Sportowego. Wydarzenie ma rangę mistrzostw województwa. Odbywa się po raz drugi. » więcej 2020-09-02, godz. 10:18, Patronaty - polecamy Salon Jesienny 2020 w GSW otwarty do 27 września Korzenie tej prestiżowej wystawy sięgają przełomu lat 50 i 60. Od wielu lat ma miejsce w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Mowa o Salonie Jesiennym - corocznym, konkursowym przeglądzie osiągnięć opolskiego środowiska artystycznego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:24, Patronaty - polecamy Cukrzyca tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej 2020-09-01, godz. 14:04, Patronaty - polecamy WBP we wrześniu pełna ciekawych spotkań i wystaw Imponujący plan spotkań przygotowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu na wrzesień. Będzie ich aż kilkanaście. Do tego szykowane są cztery wystawy, akcja Narodowego Czytania, czy Dzień z Historią. Do Opola przyjedzie m.in… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***