Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-16, 14:16 Autor: Agnieszka Lubczańska

Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB - zapraszamy na transmisję!

Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB - zapraszamy na transmisję!
Jak to możliwe, że jeszcze tu nie zagrali? Już niebawem to się zmieni! Grupa Bohema 25 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bez udziału publiczności, ale będzie w całości transmitowany na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym radia.
Artyści w dniu koncertu zawitają także po 17:00 do audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Kto nie będzie mógł tego dnia koncertu obejrzeć, wrócimy do tego wydarzenia w audycji Twoja Muzyka w sobotę 4 lipca.

Muzyczna pasja grupy przyjaciół – tak się zaczęło i nagle minęło... 28 lat, a oni wciąż grają, a nawet wydają nowe płyty. Bliski jest im nurt piosenki poetyckiej. Wywodzą się ze specyficznej niszy nazywanej Krainą Łagodności.

Zadebiutowali w 2005 roku płytą „Niepogoda na sny”, nagraną przy współpracy m.in. z Darkiem Czarnym (U Studni), Wacławem Juszczyszynem (Wolna Grupa Bukowina), który pełnił funkcję producenta i realizatora oraz Wojtkiem Czemplikiem (Stare Dobre Małżeństwo), występującym w projekcie gościnnie.

Kolejny krążek pojawił się w 2007 roku w postaci solowego projektu założyciela zespołu - Rafała Nosala. Utwory z płyty „Niech tak zostanie” znalazły się na czołowych miejscach list przebojów wielu rozgłośni radiowych; Rafał wraz z Grupą Bohema byli finalistami „Debiutów” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2007 oraz otrzymali wyróżnienie międzynarodowego konkursu Vena Festiwal 2007. To właśnie z tego okresu pochodzi najbardziej znany utwór w karierze Grupy Bohema – „Niech tak zostanie”. Całkiem niedawno zespół wydał swoją trzecią płytę ”Samotni jak gwiazdy" - posłuchaj!

„Niebanalne teksty w połączeniu z wysublimowanymi brzmieniami podczas koncertów przenoszą publiczność w wymiar odległy i niezwykły” – czytamy na oficjalnej stronie grupy… Więcej informacji o zespole tu: Grupa Bohema.

W Studiu M im. SBB zespół wystąpi w składzie: Rafał Nosal (śpiew, gitara akustyczna), Marcin Kędzior (bas), Przemek Mrówka (gitary) i Grzegorz Skotnicki (perkusja).

Organizatorem koncertu Grupy Bohema w Studiu M im. SBB jest Radio Opole.

Zobacz także

2020-07-21, godz. 12:35, Patronaty - polecamy „Zdrowa stopa - zdrowa postawa ciała, bezpieczny ruch” tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej 2020-07-21, godz. 11:13, Patronaty - polecamy Na spotkanie z autorką książki "Poniemieckie" zaprasza dziś WBP Na spotkanie z Karoliną Kuszyk i promocję książki „Poniemieckie” zaprasza dziś (21.07) o godz. 17:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Liczba uczestników w pałacyku przy ul. Piastowskiej 20 ze względów epidemiologicznych… » więcej 2020-07-16, godz. 16:12, Patronaty - polecamy O Leopoldzie Tyrmandzie - spotkanie trzecie Z okazji trwającego Roku Tyrmanda, Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejny wykład poświęcony tej postaci. Spotkanie online odbędzie się we wtorek (21.07) na profilu facebookowym biblioteki. Autorem wykładu będzie biograf pisarza… » więcej 2020-07-16, godz. 12:01, Patronaty - polecamy Master Truck odbędzie się zgodnie z planem! To największe motoryzacyjne wydarzenie wystawienniczo-rekreacyjne w regionie, które co roku bije rekordy frekwencji. W związku z pandemią, do ostatniej chwili organizatorzy imprezy zwlekali z podjęciem decyzji o tym, czy robić ją w… » więcej 2020-07-13, godz. 14:08, Patronaty - polecamy Zaksiążkowane siostry gośćmi spotkania w MBP Na kolejne spotkanie on-line z youtuberami w ramach projektu „Wpadnij w bibliosieć” zaprasza już w najbliższy wtorek (14.07) Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Tym razem będzie okazja posłuchać Toli i Zuzy z kanału Zaksiążkowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***