Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-09, 11:41 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Wielka sztuka dla małych" - PCK we wtorki o 14:00 zaprasza dzieci na warsztaty - zobacz transmisję!

"Wielka sztuka dla małych" - na warsztaty zaprasza PCK w każdy wtorek o 14:00! [fot. materiały organizatora, PCK w Strzelcach Opolskich]]
"Wielka sztuka dla małych" - na warsztaty zaprasza PCK w każdy wtorek o 14:00! [fot. materiały organizatora, PCK w Strzelcach Opolskich]]
,,Wielka sztuka dla małych" to warsztaty adresowane do dzieci w wieku 6-12 lat. Spotkania odbywają się w każdy wtorek poprzez profil facebookowy Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Najbliższe warsztaty odbędą się już dziś (09.06) i poświęcone będą twórczości Henri Matisse'a. Początek o godz. 14:00.

Przejdź na profil PCK i weź udział w warsztatach!

Spotkania w przystępny sposób przybliżają dzieciom sztukę. Każdy odcinek składa się z dwóch części: teoretycznej, zaznajamiającej odbiorców z ciekawymi wydarzeniami z życia artysty, pokazującej jego najsłynniejsze obrazy oraz części praktycznej, czyli właściwych warsztatów plastycznych, podczas których tworzona jest praca inspirowana twórczością malarza.

Każdy odcinek wzbogacony jest o ciekawe propozycje multimedialne, jak np. wirtualne zwiedzanie muzeum, cyfrowa rekonstrukcja obrazu czy kreskówki z zakresu edukacji kulturalnej. Piet Mondrian, Pablo Picasso, Salvador Dali, Vincent van Gogh czy Wassily Kandinsky – to bohaterowie warsztatów, które już się odbyły. Każdy kolejny jest transmitowany we wtorki o godz. 14:00.


- Chcemy pokazać dzieciom, że sztuka wielkich artystów jest obecna w naszym codziennym życiu poprzez wpływ na modę czy wzornictwo – zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy.

Organizatorem warsztatów jest Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Radio Opole objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym.

Poniżej jeden z warsztatów:
Zobacz także

2020-08-25, godz. 14:19, Patronaty - polecamy VIII Charytatywny Rajd Rowerowy - dołącz do akcji i wykręć pomoc dla małych pacjentów USK w Opolu! VIII Charytatywny Rajd Rowerowy w tym roku będzie wyjątkowy. W związku z pandemią koronawirusa, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, akcja przeniesiona zostaje do sieci internetowej. Przygotowano dwie malownicze trasy rowerowe w okolicach… » więcej 2020-08-25, godz. 14:00, Patronaty - polecamy Wciąż można zapisywać się na Otwarte Mistrzostwa Opola w Steel Dart 2020! Już w najbliższą sobotę (29.08) w Opolu w Klubie Zebra odbędą się mistrzostwa Opola w Steel Darta. Co ważne, zapisy na zawody trwają do jutra (26.08), a udział w zawodach może wziąć każdy. Liczba miejsc jest mocno ograniczona… » więcej 2020-08-25, godz. 10:30, Patronaty - polecamy X Festiwal Piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego Popularyzacja wśród młodzieży i dorosłych piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego to jeden z celów festiwalu, który w tym roku będzie miał jubileuszową odsłonę. Festiwal od 10 lat organizuje Samorządowy Ośrodek Kultury… » więcej 2020-08-24, godz. 18:52, Patronaty - polecamy Opole Songwriters Festival 2020 już od piątku. Dwa dni, dwie sceny, 12 artystów i wszystko w plenerze! Opole Songwriters Festival odbędzie się w tym roku 28 i 29 sierpnia. Po raz pierwszy w plenerze - miejscem koncertów będzie teren Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu, wejście będzie od ul. Niedziałkowskiego 7. Z myślą o bezpieczeństwie… » więcej 2020-08-17, godz. 15:26, Patronaty - polecamy TNT Stage na Silver Lake Festival Szeroki wachlarz muzyki elektronicznej, której wspólnym mianownikiem jest duża ilość niskich częstotliwości zabrzmi w tym roku w ramach Silver Lake Festival nad Jeziorem Srebrnym w Osowcu na TNT Stage. TNT Stage potrwa od godz. 18:00… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***