Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-09, 11:41 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Wielka sztuka dla małych" - PCK we wtorki o 14:00 zaprasza dzieci na warsztaty - zobacz transmisję!

"Wielka sztuka dla małych" - na warsztaty zaprasza PCK w każdy wtorek o 14:00! [fot. materiały organizatora, PCK w Strzelcach Opolskich]]
"Wielka sztuka dla małych" - na warsztaty zaprasza PCK w każdy wtorek o 14:00! [fot. materiały organizatora, PCK w Strzelcach Opolskich]]
,,Wielka sztuka dla małych" to warsztaty adresowane do dzieci w wieku 6-12 lat. Spotkania odbywają się w każdy wtorek poprzez profil facebookowy Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Najbliższe warsztaty odbędą się już dziś (09.06) i poświęcone będą twórczości Henri Matisse'a. Początek o godz. 14:00.

Przejdź na profil PCK i weź udział w warsztatach!

Spotkania w przystępny sposób przybliżają dzieciom sztukę. Każdy odcinek składa się z dwóch części: teoretycznej, zaznajamiającej odbiorców z ciekawymi wydarzeniami z życia artysty, pokazującej jego najsłynniejsze obrazy oraz części praktycznej, czyli właściwych warsztatów plastycznych, podczas których tworzona jest praca inspirowana twórczością malarza.

Każdy odcinek wzbogacony jest o ciekawe propozycje multimedialne, jak np. wirtualne zwiedzanie muzeum, cyfrowa rekonstrukcja obrazu czy kreskówki z zakresu edukacji kulturalnej. Piet Mondrian, Pablo Picasso, Salvador Dali, Vincent van Gogh czy Wassily Kandinsky – to bohaterowie warsztatów, które już się odbyły. Każdy kolejny jest transmitowany we wtorki o godz. 14:00.


- Chcemy pokazać dzieciom, że sztuka wielkich artystów jest obecna w naszym codziennym życiu poprzez wpływ na modę czy wzornictwo – zachęcają do udziału w wydarzeniu organizatorzy.

Organizatorem warsztatów jest Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Radio Opole objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym.

Poniżej jeden z warsztatów:
Zobacz także

2020-07-16, godz. 12:01, Patronaty - polecamy Master Truck odbędzie się zgodnie z planem! To największe motoryzacyjne wydarzenie wystawienniczo-rekreacyjne w regionie, które co roku bije rekordy frekwencji. W związku z pandemią, do ostatniej chwili organizatorzy imprezy zwlekali z podjęciem decyzji o tym, czy robić ją w… » więcej 2020-07-13, godz. 14:08, Patronaty - polecamy Zaksiążkowane siostry gośćmi spotkania w MBP Na kolejne spotkanie on-line z youtuberami w ramach projektu „Wpadnij w bibliosieć” zaprasza już w najbliższy wtorek (14.07) Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Tym razem będzie okazja posłuchać Toli i Zuzy z kanału Zaksiążkowane… » więcej 2020-07-07, godz. 10:56, Patronaty - polecamy "Dyplomy" w GSW w Opolu do 26 lipca „Z powodu pandemii ta wystawa jest inna od poprzednich. W jakikolwiek sposób uda się widzom ją obejrzeć - czy osobiście, czy zdalnie - i tak ma szansę zaczarować” - tak rekomenduje coroczną ekspozycję Galeria Sztuki Współczesnej… » więcej 2020-07-06, godz. 14:12, Patronaty - polecamy Bestselerki przejmują we wtorek fanpage MBP w Opolu Są absolwentkami dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim i prowadzą jeden z najprężniej rozwijających się kanałów polecających książki na YouTube pod nazwą „Bestselerki”. Anna Bartłomiejczyk i Marta… » więcej 2020-07-06, godz. 11:07, Patronaty - polecamy Reumatyzm tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »