Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-05, 09:23 Autor: Agnieszka Lubczańska

Finał XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny "Póki nie jest za późno" - transmisja już dziś od 14:00

[fot. Paweł Konieczny]
[fot. Paweł Konieczny]
Dziś (05.06) o godz. 14.00 na profilu facebookowym Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych transmitowana będzie relacja z Finału XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny "Póki nie jest za późno". W tym roku z 12 województw nadesłano 25 prac. Ich poziom oceniono na bardzo wysoki.

Konkurs adresowany był do uczniów i nauczycieli szkół wszystkich szczebli. Ma na celu popularyzowanie wiedzy historycznej oraz kształcenie poczucia odpowiedzialności za stan i zachowanie dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Tegoroczny finał będzie miał formułę inną niż dotychczas. Z powodu pandemii COVID-19 rezultaty zmagań zostaną zaprezentowane za pośrednictwem Internetu i tam przedstawieni zostaną zwycięzcy oraz fragmenty nagrodzonych prac.

Obejrzyj transmisję z finału konkursu

Organizatorem konkursu jest Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Opolski Kurator Oświaty Michał Siek. Radio Opole jest patronem medialnym konkursu.

Zobacz także

2020-08-11, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Uzależnienie od cukru tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej 2020-08-11, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Gitariada 40 już wkrótce - zobacz, kto wystąpi! Już po raz 9. w Kędzierzynie-Koźlu spotkają się wykonawcy, którzy przed 40 laty i później tworzyli w mieście big-beatową scenę muzyczną. Tegoroczna Gitariada 40 potrwa dwa dni. Rozpocznie się w piątek 28 sierpnia i potrwa do… » więcej 2020-08-05, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Wystawa „Plakat i książka” w MBP w Opolu – poznaj szczegóły! W Galerii Zamostek MBP w Opolu można oglądać wystawę „Plakat i książka”. Jest to zbiór plakatów reklamujących wydarzenia literackie, targi książki. Zobaczymy także plakaty, na których to właśnie książka jest głównym… » więcej 2020-08-05, godz. 14:44, Patronaty - polecamy Trwają wakacje – zaplanuj je razem z GSW w Opolu! Wystawy, warsztaty, kursy, a także inne spotkania ze sztuką. Poniżej przedstawiamy propozycję Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na tegoroczne wakacje. » więcej 2020-08-03, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Sprawdź, co WBP proponuje w sierpniu! Spotkania autorskie, niemieckie konwersacje online, a także wernisaże i inne spotkania czy wystawy - to tylko niektóre z propozycji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na sierpień! Szczegóły poniżej. » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***