Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-06-05, 09:23 Autor: Agnieszka Lubczańska

Finał XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny "Póki nie jest za późno" - transmisja już dziś od 14:00

[fot. Paweł Konieczny]
[fot. Paweł Konieczny]
Dziś (05.06) o godz. 14.00 na profilu facebookowym Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych transmitowana będzie relacja z Finału XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny "Póki nie jest za późno". W tym roku z 12 województw nadesłano 25 prac. Ich poziom oceniono na bardzo wysoki.

Konkurs adresowany był do uczniów i nauczycieli szkół wszystkich szczebli. Ma na celu popularyzowanie wiedzy historycznej oraz kształcenie poczucia odpowiedzialności za stan i zachowanie dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Tegoroczny finał będzie miał formułę inną niż dotychczas. Z powodu pandemii COVID-19 rezultaty zmagań zostaną zaprezentowane za pośrednictwem Internetu i tam przedstawieni zostaną zwycięzcy oraz fragmenty nagrodzonych prac.

Obejrzyj transmisję z finału konkursu

Organizatorem konkursu jest Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują: Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła i Opolski Kurator Oświaty Michał Siek. Radio Opole jest patronem medialnym konkursu.

Zobacz także

2020-07-02, godz. 16:25, Patronaty - polecamy DJ BRK i ekipa NOKTA Festival 9 lipca w Studiu M im. SBB - zobaczcie transmisję! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista - DJ BRK w czwartek 9 lipca wystąpi w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bez udziału publiczności, ale będzie… » więcej 2020-06-29, godz. 14:24, Patronaty - polecamy Detektyw Literacki na tropie... - kolejne spotkanie z Jackiem Podsiadło już we wtorek „Detektyw literacki na tropie…” - to kolejne internetowe spotkanie z Jackiem Podsiadło, na które w najbliższy wtorek (30.06) zaprasza MBP w Opolu. Początek o godz. 19:00 na profilu facebookowym biblioteki. » więcej 2020-06-29, godz. 11:11, Patronaty - polecamy Fakty i mity dotyczące jedzenia owoców tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich… » więcej 2020-06-26, godz. 10:10, Patronaty - polecamy Najbardziej kulturalna noc w roku już dziś! Zobacz, co w programie! Około 16 wydarzeń kulturalnych - w tym koncerty, kino samochodowe, warsztaty i wystawy - czeka na wszystkich chętnych skorzystania z oferty Nocy Kultury, która już po raz 11. odbędzie się w Opolu. W związku z trwającą pandemią… » więcej 2020-06-23, godz. 15:45, Patronaty - polecamy Multimedialne, nowoczesne, zaskakujące - Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu otwiera się dla zwiedzających! 26 sierpnia minie dokładnie 4 lata, kiedy to uroczyście otwarto wystawę stałą Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na deskach opolskiego amfiteatru wydarzeniu towarzyszył wówczas koncert zespołu Hej, a także innych artystów… Tym razem… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***